Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2023-05-30 06:08:57 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
Oj znam te numery z zamówieniami z perspektywy kupującego wszystko jest w miarę proste bo kliknął "kupuję" i teoretycznie zapłacił więc mu się należy. W wielu firmach jest tak, że zanim płatność przejdzie to trzeba poczekać chwilę i ktoś musi "kliknąć" coś żeby to popchnąć dalej do realizacji - z resztą w Louisie tez tak jest tylko w niewidoczny dla nas sposób. Noooo i to jest dopiero poczatek rzeczy które mogą się wysypać bo jak jest czynnik ludzki po drodze to zdarzają się cuda :lol: a szczególnie jak system zakupowy jest sprzęgnięty na wielu poziomach i zachodzą zależności zamówień oraz magazynów to zdarza się cyrk - niezależnie od wielkosci podmiotu sprzedającego. Ja mialem takie perypetie na przyklad z Ikeą, co prawda wszytko dosłali ale nie bylo to proste just like that. Tak że tego, zamówiłem wczoraj z datą dostawy na 24 tydzień roku więc mam nadzieję że tak do 3 tygodni to dojdzie :D

Oglądałem wczoraj test motosapiensa odnośnie Edge, rzeczywiście jest tak bardzo odczuwalny lag przy rozmowach? W sensie odbiorca dostaje z dużym opóźnieniem komunikat od nadawcy?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2023-05-30 06:08:57 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2023-05-30 07:45:48 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2013-12-07 11:23:36
Posty: 469
Lokalizacja: WWY
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ninja 1000SX
blue7 napisał(a):
rzeczywiście jest tak bardzo odczuwalny lag przy rozmowach? W sensie odbiorca dostaje z dużym opóźnieniem komunikat od nadawcy?

Szczerze to nie wiem o co im chodziło do końca. Mam Bolda i nie raz rozmawiałem z kolegami na meshu i nie odczułem że jest jakiś lag w dostawie zdań od kolegi. Może też dlatego żę im to niby wyszło bo siedzą obok siebie i rozmawiają ze sobą widząc czy ktoś mówi czy już nie. Kwestia tego że jadąc na moto jest to realnie nie zauważalne i nie do odczucia bo i tak się czeka aż ktoś skończy swój wywód.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2023-05-30 10:01:13 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
Ja jak mam plecaczek za sobą to słyszę że na g9x jest lag ale nie spodziewałbym się że nawet przy odległości pół metra transmisja będzie natychmiastowa. Może jest roznica na DMC i bluetooth co sprawdzę teraz juz na sobie. Mam nadzieję że tylko wyolbrzymiali problem w recenzji albo była to jakaś wczesna wersja oprogramowania która została poprawiona jeśli rzeczywiście lag jest długi.
Z tymi recenzjami to tak też biorę na pół serio bo czasem bo odczucia i wrażenia są mocno sybiektywne przez co można nabrać złego nastawienia niepotrzebnie bo ludzie miewają różne oczekiwania. Na przykład z jakością muzyki jeśli są już w Edge słuchawki JBL i graja super to dlaczego jest jeszcze druga audiofilska opcja i o ile musieli okroić wersję domyślną na jakości żeby droższy akcesoryjnych wariant miał szansę na sprzedaż.


Ostatnio edytowano 2023-05-30 16:49:14 przez blue7, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2023-05-30 11:17:29 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2016-03-01 21:03:14
Posty: 1475
Lokalizacja: Warka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ready to remont
Nie zauważyłem w PackTalk BOLD laga który by się wyróżniał w porównaniu z dwoma innymi interkomami jakie mam na innych kaskach, ale EDGE nie miałem.
Najmniejszy lag jest przy rozmowie GSM a największy w przypadku komunikacji przez WeAreBikers


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2023-05-30 21:07:36 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2312
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
WeAreBikers to apka dla wytrwałych... Jeździliśmy na niej na ostatnim wypadzie w Bieszczady i przez połowę czasu było OK, przez ćwierć przerywało i opóźniało a przez ćwierć wcale nie działało. Najgorzej było w górach przy słabym zasięgu komórkowym, ale i na mazowszu zdarzały się strefy ciszy. Dobre tylko jako awaryjne rozwiązanie jak jest problem z parowaniem po BT.

Co do Edga i DMC, czekam aż sąsiad wróci z wakacji i zamontuje u siebie i będziemy testować. Wg motosapiens i innych recenzji w necie opóźnienie na BT jest małe, typowe ok 1 sylaby czyli jak jadasz z kolegą na parkingu i słyszycie też swój głos bezpośrednio to opóźnienie jest tak ok pół wyrazu. Na meshu słyszalne było opóźnienie na poziomie jednego wyrazu. Przy rozmowie blisko siebie może to być denerwujące jako echo wybijające człowieka z rytmu rozmowy ale podczas jazdy opóźnienie nie jest świadome.
Jedyna sytuacja w której może to być rzeczywiście niekorzystne to jak lecisz szybko z kumplem i pierwszy widzisz zagrożenie i ropoczynając hamowanie mówisz stop stop stop żeby kumpel za Tobą szybciej zareagował. Przy tym opóźnieniu komunikat dla kumpla może być już mało użyteczny bo i tak kumpel w tym czasie kilkanaście/dziesiąt metrów i albo sam zauważy zagrożenie albo zobaczy że Ty już hamujesz.

Podszkalam też kumpli jadąc za nimi na "zderzaku" po zakrętach i mówiąc podpowiedzi do pokonywania zakrętów i to opóźnienie może wpływać na timing instrukcji do reakcji. Pożyjemy, zobaczymy. Jak będzie to faktycznie przeszkadzało to na takie okazje można spróbować połączyć się klasycznie po BT zamiast DMC.

Na razie po kilku dniach mogę powiedzieć że jakość dźwięku odtwarzanej muzyki i komunikatów jest imponująca, bardzo czysty dźwięk. Mogłoby być trochę więcej wysokich tonów ale to może być też kwestia nie do końca optymalnie umiejscowionych słuchawki względem kanału słuchowego, niestety słuchawki są tak duże, że nie ma opcji na regulowanie ich pozycji w podcięciach w EPS. Obsługa manualna jest spoko, jedynie pokrętło głośności działa wprzód głośniej a w tył ciszej, co dla mnie jest nieintuicyjne. Palec który sięga do pokrętła ma przez to w dół głośniej, w górę ciszej. Inaczej niż mam od lat w aucie na kierownicy i odruch robi swoje, czasem mylę kierunki. Rolka mogłaby mieć też odrobinę większy opór przy obracaniu ale tak jak jest też jest dobrze. Sama rolka jest we wgłębieniu które świetnie pomaga naprowadzić palec na rolkę. Przyciski mają wyraźnie wypustki i łatwo je znaleźć w rękawicach, za to bardzo duży plus.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2023-05-31 12:20:32 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3816
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
blue7 napisał(a):
rzeczywiście jest tak bardzo odczuwalny lag przy rozmowach?

na razie parowałem się z innymi interkomami a nie edge<->edge ale na potrzeby tego parowania nie zauważyłem żadnego laga.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2023-05-31 14:58:54 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2312
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Właśnie o to chodzi, ponoć po BT jest bez odczuwalnego lagowania.

Masz już wyrobione zdanie o baterii? Morhot mówi że na Albanii jego trzymał po 18-20 godzin przy połączeniu z drugim interkomem po BT. Kosmiczny wynik... Interphone active wytrzymywał ok 12h czyli jeden pełny solidny dzień zawsze dociągał do końca jazdy ale 2 dni to już było too much.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2023-05-31 19:16:07 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3816
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
sfazowany napisał(a):
Masz już wyrobione zdanie o baterii?

tak. na dojazdy do roboty... nie wiem ile razy ładowałem od kupna, 2 może trzy. po drodze były weekendowe wypady z żoną i do czech, cały dzień bez problemu. nie miałem jeszcze opcji testowania go "do zera"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2023-05-31 21:56:40 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2312
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Kupiłem już bazę do drugiego kasku, słuchawki mam wycięte z schubertha od dedykowanego zestawu pod senę więc je wykorzystam i spapuguję patent z kablem ze starych słuchawek ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2023-07-26 22:25:50 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2013-12-07 11:23:36
Posty: 469
Lokalizacja: WWY
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ninja 1000SX
Edża sprawdziłem na ostatnim wyjeździe z kolegami. Jeden miał Pactalka a drugi Ncoma. Jedyne rozwiązanie to ja swoim edżem robiąc za bazę połączyłem oba po BT. Zasięg na takim połączeniu to max ok 800m. Kumpla ncom ma słaby algorytm filtracji zakłóceń i puszczał straszne trzaski. Fakt do których przywykliśmy. Jedyny minus konieczności połączenia po BT to że nie miałem dźwięków z telefonu. W momencie kiedy kumpel jeden odpadał to telefon normalnie działał. Co do baterii to jestem po moim edżu jest na + bo maksymalnie edż wytrzymał ok 15h i padł. Obsługa na razie dla mnie jest tajemnicza bo jest trochę inna niż w edżu a ja pamiętam tamte kliknięcia.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2023-07-27 18:03:02 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2312
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Mam podobne doświadczenia z Rumunii i Edge, jeden kolega też miał edge a drugi interphone active. Jak go dodawałem jako plecak to mogłem jednocześnie po meshu gadać z drugim edge I z activem po BT. Jak kolega z BT odebrał telefon albo czymś przywiesił połączenie to trochę ciężko było ponownie go wywołać. Był też problem z muzyką u mnie bo się przycinała ale komunikaty z navi działały normalnie. Jak byłem połączony tylko po meshu z drugim edge no to była bajka, działa to tak niesamowicie, że kilka dni zachwycałem się samą jakością połączenia i wycinania szumów z tła. W zasadzie jak nic nie mówiliśmy do siebie to co jakiś czas sprawdzaliśmy czy w ogóle jeszcze jesteśmy połączeni bo przywykliśmy do wiecznych szumów i trzasków nawet jak nikt nic nie mówił, a tu zupełna cisza. Przy czystym meshu wszystkie funkcje działają wzorowo, mieszanie źródeł dźwięku, wznawianie połączenia po wyjechaniu z zasięgu itp... bajka. To jest inna jakość używania interkomu na motocyklu, przepaść całej generacji. W innej części wyjazdu byłem połączony non stop z activem po BT I już łatwiej go było wywołać po przerwie, wystarczyło raz krótko nacisnąć górny przycisk. Komunikaty z map i yanosika działały prawidłowo, muzyki nie pamiętam żebym testował, szokiem znów było że kolegę po BT było słychać jak przez krotkofalówkę, co wcześniej było standardem i niezłą jakoscią połączenia, teraz brzmiało jak coś retro. To jak sytuacja kiedy połączenie telefoniczne na zwykłym telefonie z braku zasięgu przełączy się na jakiś niski standard, to jest podobny efekt, jakby rozmówca mowił przez chusteczkę, kiedyś to była norma, teraz to wkurza :)

Bateria spokojnie by wytrzymała 2 dni ale nigdy mi nie padła do końca bo przeważnie ładuję przez noc. Jakość audio - żeby się nie powtarzać - jest fenomenalna i koniec. Cały interkom wart swojej ceny, absolutnie nie żałuję zakupu tak drogiego gadżetu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2023-07-27 20:57:31 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2013-12-07 11:23:36
Posty: 469
Lokalizacja: WWY
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ninja 1000SX
Ja produktów cardo używam od 2013r. Najpierw sho-1, później zamieniłem na Pactalka, Pactalka JBL a teraz Edge. Z generacji na generację robią niesamowity postęp. Nigdy nie miałem z tymi interkomami fuckupa. Wszystko się łączyło bez problemua jakość była mega. Teraz jak od dłuższego czasu mają słuchawki JBL to już wogóle jest petarda. Jak się wolno jedzie to basy są bardzo słyszalne, później wraz z wzrostem predkości już jest słabiej ale sama jakość rozmowy, łączenia się na meshu czy tak jak teraz po BT to już samo się dzieje. Czasami też drugiego kumpla musiałem wywoływać górnym guzikiem bądź on wywoływał i wchodził do konwersacji. Ogólnie tak jakoś wychodzi że ja interkomy wymieniam co 3 lata. Bo albo ja albo kumpel kupi dual packa i wychodzi wtedy przy wzięci faktury jak za darmo praktycznie.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org