Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1736 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81 ... 116  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2014-12-27 23:39:10 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2014-10-28 21:17:26
Posty: 52
Lokalizacja: Jonkowo /Olsztyn
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 1000 XJ900F
są na rynku marki bardzo dobre tylko mało znane w PL i nie tak bardzo promowane , poczytajcie sobie jakie na zachodzie ma recenzje ten kask , mnie te ,, kłody ,, po 1,5kg i więcej łeb urywają , ten waży 1050 gram !
stosunek tzw szumu do jakości wykonania i ceny jest bdb , super sportowy kask :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re: Kask
PostNapisane: 2014-12-27 23:39:10 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2014-12-29 21:11:26 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2344
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
Oglądałem te Marushiny i muszę przyznać - super opcja szkoda że praktycznie niedostępna w PL...
Po długich mękach przy przymiarkach kupiłem w końcu HJC w malowaniu fluo :D (rozmiar XS... :confused2: )


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Dylemat - kask
PostNapisane: 2015-01-31 21:27:10 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2013-04-24 15:00:41
Posty: 458
Lokalizacja: Ruda Śląska
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6S Blue 06
Moj Xr1100 Shoei jest juz troche wiekowy - mysle o nowym kasku. Z XR1100 jestem bardzo zadowolony ale zastanawiam sie jeszcze nad dwoma innymi opcjami - Quest i Schuberth SR1.
Pytanie, czy XR i SR1 nie sa zbyt sportowe, przystosowane do bardziej sportowej pozycji, pochylonej, podczas gdy Quest jest bardzej pod turystyke.
Jak sie zapatrujecie na to, ma ktos jakas stycznosc z tymi kaskami?
Jezdze na FZ6 z owiewkami.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-02-01 00:30:41 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2344
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
mamy questa na sklepie. Wg. Shoeia to kask turystyczny. Skorupa wielowarstwowa, wyjmowany środek, pinlock podbródek itp itd. Ogólnie dobry wybór na turystyka.
Mamy jeszcze typowo turystyczny - czyli szczękowca Shoeia GT-Air. Klasa sama w sobie no ale szczęka, a to trzeba lubić ;)
Shubertha nie mamy w ofercie więc Ci nie doradzę, ale jeśli chcesz zastąpić XR1100 na Questa...to zmiana będzie bardzo niewielka. Tzn masz nowy środek, pachnący i nowa szyba, nowe mechanizmy wloty itp ;)
Rzecz w tym że Shoeie są w pełni wymienialne czyli można zmienić wszystko poza skorupą ;) I na pewno będzie taniej! ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-02-01 08:16:58 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2013-04-24 15:00:41
Posty: 458
Lokalizacja: Ruda Śląska
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6S Blue 06
Podobno wentylacja jest inna i tym samym poziom halasu. Xr ma wloty zaprojektowane pod pochylona pozycje, Quest znowu lepiej dziala na wyprostowanym moto. A ja na Fazerze ostrzej odkrecam sporadycznie, nieczesto chowam sie za owiewka. Daj namiary na sklep - wyzdrowieje to podjade w drugim tygodniu lutdgo pogadac.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-02-01 10:33:18 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2013-12-07 11:23:36
Posty: 474
Lokalizacja: WWY
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ninja 1000SX
GT-Air to nie szczękowiec - to integral. Przejechał ze mną pełny sezon i jestem mega zadowolony. Na dniach shoei pożyczyłem sobie NXR-a i tam wentylacja mnie powaliła na kolana. Wolę jednak uniwersalność bo GT ma blendę co jest świetną sprawą.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-02-01 11:15:19 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2013-04-24 15:00:41
Posty: 458
Lokalizacja: Ruda Śląska
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6S Blue 06
Blenda mnie nie kręci - wolę wymieniać szybkę :) Wiem, trzeba wtedy wozić ze sobą zapas ale wizualnie lubię kask z ciemną szybą. Poza tym GT Air cenowo nie ta półka.
Wentylacja NXR będzie porownywalna z XR bo to nowsza wersja po prostu - fakt, jest niesamowita, zwlaszcza w lato. Z tym, ze tak jak mowie, mam wrazenie, ze po czaszce lepiej wieje w pochyleniu niz w prostej pozycji.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2015-02-06 15:28:51 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2013-04-24 15:00:41
Posty: 458
Lokalizacja: Ruda Śląska
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6S Blue 06
Nxr i Xr1100 najlepiej pasuja w rozmiarze XS. Quest znowu dobrze lezy S. Wiec zostane przy XR, tylko kupie nowy. Przez NXR ceny XR niezle spadly a z kasku jestem b. zadowolony. A NXR jakos tak srednio mi wizualnie pasuje.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2015-02-06 16:14:40 
Niemowlak

Dołączył(a): 2014-10-30 00:26:13
Posty: 31
Lokalizacja: krk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 Fazer
rhazz napisał(a):
Siema!
wybrałem (...):
- Sharka s900

Przy sharku jest znacznie lepiej, kask jest głębszy, fajniej leży mi na głowie chociaż trochę uciska mnie na szczycie czaszki, ale rozmiary...XS jest za mały a S jest ciasny ale nie bardzo, jest lekki luz na twarzy na dzień dobry. Po dopompowaniu tym kosmicznym systemem jest lepiej ale obawiam się żeby po 2-3 miesiącach jazdy nie było sytuacji że kask będzie latał mi na pysku :/

Mam tego Sharka i w zasadzie nie mam do niego większych zastrzeżeń, porządnie wykonany, dużo śmieciorów w cenie (pinlok, podbródek, nosek).
Mi leży na głowie bardzo dobrze, nawet bez pompowania policzków. Przed kupnem mierzyłem też właśnie IS-17, ale blenda zatrzymywała mi się na nosie, więc zrezygnowałem.

Jedna uwaga: system pompowania policzków w moim egzemplarzu jest bezużyteczny, bo w zasadzie od początku powietrze schodzi samoistnie. IMHO kask musi pasować do łba BEZ konieczności używania tej pompki...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-03-03 15:36:18 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2011-11-18 19:30:31
Posty: 454
Lokalizacja: PL- opolskie/Klb | CH- raj dla motocyklistów:)
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Galaxy S6
Obecne moto: FZ1 S
rhazz napisał(a):
mamy questa na sklepie. Wg. Shoeia to kask turystyczny. Skorupa wielowarstwowa, wyjmowany środek, pinlock podbródek itp itd. Ogólnie dobry wybór na turystyka.
Mamy jeszcze typowo turystyczny - czyli szczękowca Shoeia GT-Air. Klasa sama w sobie no ale szczęka, a to trzeba lubić ;)
Shubertha nie mamy w ofercie więc Ci nie doradzę, ale jeśli chcesz zastąpić XR1100 na Questa...to zmiana będzie bardzo niewielka. Tzn masz nowy środek, pachnący i nowa szyba, nowe mechanizmy wloty itp ;)
Rzecz w tym że Shoeie są w pełni wymienialne czyli można zmienić wszystko poza skorupą ;) I na pewno będzie taniej! ;)


rhazz Gt-Air wychodzi szczękowy? Pierwsze słyszę.

Panowie czy ktoś miał do czynienia z kaskiem Nolan N104? Interesuje mnie zakup ale potrzebuję więcej opinii.
Może ktoś poleci inny dobry kask szczękowy?

Pozdro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2015-03-03 16:37:54 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1159
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: R1250RS
Dawid125 Ja jezdze w Nolanie n104 i jestem bardzo zadowolony. Kupilem taki sobie i dziewczynie, obydwoje nie narzekamy. Swietna jest w nim wentylacja, duzy wizjer - duze pole widzenia, pinlock, blenda, wyjmowana wysciolka zeby moc wyprac. Ogolnie polecam, kolezanka za moja namowa kupila wersje Evo i teraz jak jej sie ulozyl to tez jest zadowolona. Nie mam porównania do innych kaskow ale jak na 3 sztuki ktorych uzytkownikow znam to nikt nie narzeka.

Jezeli interesuja Cie jakies szczegoly to smialo pytaj :)

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2015-03-03 20:31:34 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2011-11-18 19:30:31
Posty: 454
Lokalizacja: PL- opolskie/Klb | CH- raj dla motocyklistów:)
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Galaxy S6
Obecne moto: FZ1 S
blue7 dzięki. Z pytań to właśnie nie wiem, najbardziej chodzi mi o jakość wykonania i funkcjonalność. Mój brat zaczyna przygodę z moto i to właśnie dla niego miałby być ten kask. Ja śmigam w GT-Air ale możliwe że również kupię szczękę jako drugi.

Wiesz może jak jest z miejscem na okulary? Pinlock daje radę? Na innym forum przeczytałem że kask trochę zaczął przeciekać, jak jest z tym u Ciebie?

Pozdro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2015-03-03 20:46:07 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1159
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: R1250RS
Dawid125 ja tez czytalem rozne opinie na temat tego kasku i postanowilem zaryzykowac, kupilem dla siebie, pojezdzilem i kupilem drugi dla plecaczka. Przy jezdzie w deszczu nigdy mi nie przeciekal a jezeli chodzi o parowanie to tylko i wylacznie z mojej winy gdy zle zalozylem pinlock. Ogolnie on na przyklad troche lubi skrzypiec przy zakladaniu ale jest naprawde komfortowy gdy sie ulozy. Kupujac kask dobrze jest go najpierw ubrac na glowe jezdzca zeby zobaczyc jak siedzi, kazdy ma inna glowe przeciez. Jezeli chodzi o funkcjonalnośc to rewelacyjna sprawa: pole widzenia, wentylacja w gorace dni (plus mozliwosc wyjęcia kolnierza na lato!), komfort po ulozeniu wysciolki i rzecz niezastapiona - blenda :) okulary spokojnie sie zmieszcza - probowalem zakladac sloneczne i weszly choc maja grube oprawki.
Ogolnie to ja zwykle jestem zadowolony z kasku jak i innych sprzętów - ale tez dlatego ze je szanuje. Nie dziwie sie wcale ze czesto ktos jest niezadowolony, gdy wrzuca kask jak badz do kufra albo na polke a pozniej dziwi sie ze cos mu nie dziala. Teraz bedzie 3ci sezon moj z tym kaskiem i wymienie szybke jedynie bo porysowalem przez wlasna nieuwage :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2015-03-03 22:09:41 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2011-11-18 19:30:31
Posty: 454
Lokalizacja: PL- opolskie/Klb | CH- raj dla motocyklistów:)
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Galaxy S6
Obecne moto: FZ1 S
Dzieki blue7. Właśnie o taką opinię mi chodziło. Brat przymierzał tego nolana i mówił że dobrze pasuje mu na głowę i nie chodzi tu o rozmiar tylko o ogólne ułożenie kasku. Ja tak samo jak Ty dbam o rzeczy i dobrze mi służą ale najpierw wolę spytać innych którzy mieli do czynienia z danym przedmiotem i wysłuchać za/przeciw. Kupując bubel to nawet dbając będzie się narzekać :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2015-03-24 23:28:24 
Niemowlak

Dołączył(a): 2015-02-28 00:50:11
Posty: 30
Lokalizacja: Opolskie
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2 i WR250R
Witam
Noszę się z zamiarem kupna kasku a konkretnie model SHARK SPEED-R 2 (sauer) lub HJC RPHA ST black, koniecznie chce mieć blędę. Mam pytanie co sądzicie o tych kaskach? Od jakich prędkości głośność w nich staje się uciążliwa?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1736 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81 ... 116  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
Administracja forum: admin@motocykl.org