Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1735 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 112, 113, 114, 115, 116  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2023-02-10 19:32:57 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2020-01-05 20:24:48
Posty: 485
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
Ostatnio dostrzegłem coś takiego jak szyba fotochromatyczna w kasku więc pytanie do użytkowników czy jest to coś lepszego od blendy? Czy tylko chodzi o to że nie trzeba ręcznie opuszczać blendy i taka szyba foto sama się ściemnia. Jak to widzicie?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re: Kask
PostNapisane: 2023-02-10 19:32:57 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2023-02-11 01:08:17 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2318
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
To jest dobre rozwiązanie kiedy nie ma blendy w kasku i trzeba zmieniać między ciemną a jasną szybą i wozić ze sobą tą drugą na zmianę. Minusy to wolna reakcja na zmianę oświetlenia, np wjazd do tunelu. Trzeba też dbać o tą szybę i nieużywany kask chować do pokrowca ponieważ reaktywność warstwy fotochromatycznej z czasem maleje. Jeśli kask np stoi na półce odsłonięty bokiem do okna zawsze w tej samej pozycji to z czasem może nierównomiernie ciemnieć. Też nad taką szybą Transitions myślałem do drugiego kasku bell mx-9 adv w którym nie mam blendy, ale cena samej szyby mnie odstraszyła, szczególnie przy fakcie że rysuje się tak samo jak zwykła a trzeba o nią dodatkowo dbać.

Miałem kiedyś okulary korekcyjne z fotochromą i byłem z nich zadowolony do czasu jak w nocy zostawiłem je w aucie na daszku zegarów i zapomniałem o nich, za dnia nie zaglądałem do auta i na słońcu warstwa fotochromu popękała od różnicy rozszerzalności szkieł i warstwy foto. Wymienili mi na gwarancji i zawsze już je chowałem do etui. Mimo tego przy upałach okulary w futerale znów ucierpiały, efekt popękania był mniejszy ale jednak widoczny podczas korzystania z okularów i dałem sobie w końcu spokój. Po tych doświadczeniach i po tym co wyczytałem jak należy dbać o te szyby w kaskach stwierdziłem, że w trybie wycieczkowym za dużo jest sytuacji w których mogę sobie tą szybę zniszczyć.


Myślę, że to jest dobre rozwiązanie do kasku sportowego bez blendy np na dojazdy do pracy (przy ryzyku powrotu po zmroku) i na jednodniowe wycieczki przy których kask nie jest narażony na "zaniedbania" z naszej strony i nie dostaje gałęziami i kamieniami po szybie jeżdżąc poza asfaltem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2023-02-11 08:46:31 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2020-01-05 20:24:48
Posty: 485
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
Świetnie to opisałeś. Tak przypuszczałem, że to półśrodek do kasków bez blendy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2023-02-11 11:35:24 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2318
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Tego bella bez blendy kupiłem jeszcze kiedy miałem fz6 i bez daszku używałem go jako taki street fighter na upały z fantastyczną wentylacją. Dokupiłem do niego ciemną szybę żeby nie bawić się z okularami. Jeździłem też wtedy częściej do pracy na moto i muszę przyznać, że kilka razy niedoszacowałem o której skończę pracę, musiałem wracać po zmroku i... Broń Boże nikogo nie namawiam do takiej jazdy, da się tak awaryjnie przejechać kawałek, ale oprócz pukania się w czoło czemu nie spakowałem sobie jasnej szyby lub gogli crossowych jasnych, to wróciłem myślami do pomysłu szyby fotochromatycznej. Uznałem, że jak zużyje się ciemna lustrzanka to następna będzie Transitions i... Za bardzo dbam o szybę, bo cały czas jest w dobrej kondycji

Pomyślałem jeszcze o tym, że to może być dobre rozwiązanie dla osób jeżdżących w niskich temperaturach, w których blenda zaczyna mocno parować. W ten sposób szyba Transitions z pinlockiem może dać większy komfort użytkowania.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2023-02-11 12:22:43 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3823
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
W niskich temperaturach nawet pinlock potrafi zaparować i zamarznąć. Ale to nie robi bo nawet jak nic nie paruje po pół kilometra syf z drogi praktycznie buduje warstwę przyciemniającą na szybie. Co dojazd do roboty (12km) myję zimą szybę w kasku, sól ze skuta odłupiję myjką ciśnieniową co piątek…


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2023-02-11 15:38:52 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2318
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Nie mowię o jeździe zimowej :) wtedy to przydałaby się podgrzewana elektrycznie szybka jak w kaskach na skutery śnieżne. Niestety nawet na Ali takie uniwersalne kity na 12V kosztują kilkaset złotych Jesienią czy na wiosnę kiedy pinlock jeszcze daje radę to blenda potrafi zacząć parować.. nawet jak nie jest szczególnie zimno, to czasem paruje w letnie deszczowe dni. Przy wysokiej owiewce można ratować się uchylaniem wizjera ale przy niskiej szybie jazda w deszczu czy poniżej 10°C z uchylonym wizjerem potrafi być bardzo nieprzyjemna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2024-02-15 19:17:21 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2020-01-05 20:24:48
Posty: 485
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
Chyba dojrzałem do tego żeby kupić kask z górnej półki. Założenie to ma być w miarę cichy, pinlock i blenda. Przemawia dla mnie shoei gt air 3 którego miałem na głowie w sklepie. Ktoś coś doradzi? :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2024-02-15 19:49:40 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2016-03-01 21:03:14
Posty: 1475
Lokalizacja: Warka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ready to remont
Mój gterek mimo 7lat posługi i pewnie z 60kkm nalotu nadal nie wykazuje zmęczenia. Oprócz wytartej skórki dekor od spodu wygląda jak nowy.

Tak więc mogę polecić choć pewnie inne marki też pewnie się sprawdzą.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2024-02-15 20:07:29 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2020-01-05 20:24:48
Posty: 485
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
Masz v1 czy v2?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2024-02-15 22:00:32 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2013-12-07 11:23:36
Posty: 469
Lokalizacja: WWY
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ninja 1000SX
Miałem GTR-1, polatałem 5 lat i zmieniłem następnie na NXR a następnie po 6 zmieniłem na NXR2. GTR fajny garnek - jednak do NXR-a cięższy. Kwestia jeszcze pozycji za sterami bo jest dedykowany do wyprostowanej i wtedy wentylacja działa. Ja jednak już do kasku z blendą bym nie wrócił. Fotochrom robi niesamowitą robotę i dla mnie lżejszy kask jest jednak lepszym rozwiązaniem. Aerodynamika v1 była słaba, nie wiem jak w v2 bo już jej nie testowałem tylko odrazu wpadłem w NXR. Polecam śmignąć do sklepu i wziąć na jazdę testową. Jeśli nie do końca znajdziesz rozmiarówkę to można poprawić wypełnienie programem PFS. Ja z niego skorzystałem przy nowym kasku i powiem szczerze że kask dopiero teraz leży mi ideolo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2024-02-15 22:45:04 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2318
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Mi podpasował do kształtu głowy schuberth C4 i jak trafiła się okazja za 1500pln to zanabyłem. Jest faktycznie cichy, ma bardzo dobrą aerodynamikę przy jeździe wyprostowanej i doskonałą wentylację, blenda ma neutralny szary kolor i jest odpowiednio ciemna. Wadę zasadniczo ma tylko jedną, wypełnienie kasku wystaje poniżej linii skorupy i w dużych deszczach dolne poduszki podmakają. Na powrocie z Rumunii kiedy jechaliśmy łącznie przez 3 urwania chmury to kask miałem przesiąknięty do czubka głowy. Przez noc w hotelu rozebrany z wypełnienia wyschnął na szczęście, ale jak leje grubo to liczę się z tym że kask trochę podmoknie. Po normalnym deszczu mam czasem wilgotne poduszki poniżej uszu. Wizjer nie przecieka i wentylacją też nie wciąga wody do środka. W zimne dni pozamykanie wentylacji mocno ogranicza ziębnięcie głowy, w upały górna wentylacja działa wzorowo. Łatwe otwieranie wizjera. Mechanizm blendy również względnie bezproblemowy. Blenda ma tak dobre pokrycie pola widzenia i naturalne barwy że czasem zapominam o niej i chcąc palcem patrzeć oko wsadzam paluch w blendę. W Nolanie N87 blenda miała ciut zielonkawy odcień przez co piękne zielone krajobrazy wyglądały nieco ponuro, po przesiadce na Schubertha podziwianie przyrody jednak jest dużo przyjemniejsze. Także to podmakanie od dołu i nie szczególnie atrakcyjny wygląd to dla mnie jedyne wady, reszta na plus.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2024-02-15 23:20:41 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2016-03-01 21:03:14
Posty: 1475
Lokalizacja: Warka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ready to remont
Janusz81 napisał(a):
Masz v1 czy v2?
V1 i mogę powiedzieć że to był mój najwygodniejszy kask w życiu. Zmieniłem w grudniu na neotec3 więc zobaczę jak wypadnie szczena vs integral ale tak wygodnie jak w gtr to nie będzie.
Miałem też nxr ale po mimo wielu zalet ucisk w skroń zmusił mnie do sprzedaży.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2024-02-16 17:00:09 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2020-01-05 20:24:48
Posty: 485
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
Dziś jeszcze byłem w dwóch sklepach i niestety w żadnym nie da się wypożyczyć żadnego kasku na testy, nawet z zaliczką. Najlepiej na mojej głowie leży GT Air 3, Scorpion Exo 1400 i Airoh Matryx. Ten Scorpion jest mega lekki i zrobił fajne wrażenie. Dostałem informację, że do Shoeia są dostępne dedykowane adaptery pod Cardo który posiadam i to też jest na duży plus. Shuberta niestety nigdzie nie mieli. Z NXR 2 nie miałem komfortu - chyba nie na moją czachę. Mocno zastanawiam się nad tym Air 3.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2024-02-17 17:48:45 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2013-12-07 11:23:36
Posty: 469
Lokalizacja: WWY
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ninja 1000SX
No to jeszcze jak możesz poczekaj. Na wiosnę pewnie któryś sklep zrobi grill z jazdami testowymi kasków. Chyba że masz gdzieś mega promocję to tak czy siak nie będziesz niezadowolony. Ja w kaskach szoja latam od 2013r. Jakość czyli ich bezobsługowość serwisowa to petarda. Każdy kask w szoju ma swój indywidualny kształt skorupy. Np xpirit 2 jak przymierzałem mi nie lezał. Ale xspr jak chłopaki zapewniali w sklepie będzie skoro mam nxr2. Przed zakupem nxr2 po tych 11latach latania w szoju próbowałem znaleźć może inny kask ale albo to kształt jak bania, albo brak możliwości dobrania odpowiedniego rozmiaru kasku, więc dalej wpadł NXR tyle że v2. Dodatkowo skorzystałem z PFS i teraz kask leży jak należy. Teraz były dwa ładne dni kiedy można było wypłoszyć pająki i polatałem troszkę. Po PFS kask jest miodzio. Nie jestem go w stanie ruszyć nawet na mm z głowy. Co wcześniej nawet po pół roku używania go jedynie już było możliwe.
Załącznik:
received_1300582047555107.jpeg [100.64 KiB]
Pobrane 65 razy


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2024-04-07 19:40:10 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1073
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Witam. Mam pytanie:
czym czyścicie wizjery w swoich kaskach?

Pytam się dlatego, bo po raz kolejny muszę wymienić wizjer w swoim kasku. Robię to co roku ze względu na to, że szyba jest porysowana a dodatkowo ma pełno małych śladów po kamieniach. Ślady po kamieniach to może kwestia przebiegu (20tyś km w roku) ale rysy iż niekoniecznie. Szybkę czyszczę płynem motul do wizjera i ręcznikiem kuchennym. Na ten sezon również musiałem zamówić szybkę (409zł) + pinlock (159zł) :oops:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1735 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 112, 113, 114, 115, 116  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org