Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2021-10-19 11:25:52 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2016-03-01 21:03:14
Posty: 1466
Lokalizacja: Warka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ready to remont
misiakw
Porównując ceny, to nawet 120 to najtaniej niż wszystko co znam.
Ta aplikacja jest też ciekawa ze względu na wsparcie map dla rowerzystów, czyli jazdy tenerowe. Fajna opcja jak jeżdżę dziobakiem


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-10-19 11:25:52 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2021-10-19 15:19:27 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
to ciągnij darmówkę, mapki okolicy i testujmy razem!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-10-19 15:40:50 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2016-03-01 21:03:14
Posty: 1466
Lokalizacja: Warka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ready to remont
Ja już testuję do kilku miesięcy.
Masz sposób na zmianę szaty graficznej? Bo w tym standardzie za dużo sie dzieje i drogi trochę giną w natłoku innych grafik


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-10-19 16:48:46 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
klikasz w "hamburger menu" (te 3 kreski w lewym dolnym rogu) => skonfiguruj mapę => i na dole masz różne. mi chyba Uni RS najbardziej przypasował. nie wiem jak z grzaniem bo a) na razie testuję na 15-20 minutowych dojazdach do domu b) mam telefon na wierzchu, a nie w pokrowcu c) używałem w gogle maps opcji która tutaj też jest jest dostępna - jak klikniesz przycisk zasilania to wygasza ekran, jak klikniesz ponownie - to pokazuje. tutaj z plusów dodatkowo możesz ustawić że każda instrukcja nawigacji aktywuje ekran (cokolwiek to znaczy, będę sprawdzał :) )


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Fotografia
PostNapisane: 2022-07-12 19:40:53 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Nie używam NAVIGATORA. Miałem "VI" jak jeździłem GT i na początku navi wydawała się ok a później okazało się, że Google Maps zdają lepiej egzamin. Być może że dla kogoś kto szuka np. dróg szutrowych navigator będzie lepszy. Mój GS nie jest wyposażony w fabryczny uchwyt do nawigacji, ma tylko instalację. Rozwiązanie które mam jest dobre, gdyby nie wkurzający telefon. Myślałem o założeniu oryginalnego uchwytu do nawigacji i kupieniu ConnectedRide Cradle, łącznie to wydatek około 2tyś. Doszedłem do wniosku, że chyba nie warto.

https://www.youtube.com/watch?v=MDVlfSP_byk


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Fotografia
PostNapisane: 2022-07-13 12:16:39 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
chyba jeszcze nie dojrzałem do aż tak grubej integracji z moto, widząc ile pierdzielenia się jest z włożeniem telefonu w toto aż nie chce mi się tego odtwarzać żeby wyjąc telefon, zreobić zdjęcie i wsadzać ponownie. stanowczo za dużo roboty jak dla mnie. jestem mega zadowolony z mojego drugiego telefonu na kierownicę, dzięki temu jak coś potrzebuję to mam swój telefon w kieszeni i łatwo z niego skorzystać. dodatkowo na stacji nie odczepiam nic, zostawiam, jak gdzieś jadę mogę komus w restauracji dac do łapy telefon z nawi i może obadać trasę, a ja w tym czasie mogę robić coś na swoim telefonie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Fotografia
PostNapisane: 2022-07-14 10:53:43 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2008-02-24 19:17:18
Posty: 263
Lokalizacja: Poznań
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Nikon
Obecne moto: XV535-XJ600-FZS600
misiakw napisał(a):
... widząc ile pierdzielenia się jest z włożeniem telefonu w toto aż nie chce mi się tego odtwarzać żeby wyjąc telefon, zreobić zdjęcie i wsadzać ponownie. stanowczo za dużo roboty jak dla mnie. jestem mega zadowolony z mojego drugiego telefonu na kierownicę, dzięki temu jak coś potrzebuję to mam swój telefon w kieszeni i łatwo z niego skorzystać. dodatkowo na stacji nie odczepiam nic, zostawiam, jak gdzieś jadę mogę komus w restauracji dac do łapy telefon z nawi i może obadać trasę, a ja w tym czasie mogę robić coś na swoim telefonie.

Dokładnie! Mam tak samo.
A to dlatego, że dużo robię zdjęć (chcę mieć z każdego miejsca dane GPS) i wyciąganie za każdym razem telefonu z uchwytu, to masakra.
Dlatego trzeba mieć dwa: jeden w uchwycie z nawigacją i drugi w kieszeni - do normalnego użytkowania.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Fotografia
PostNapisane: 2022-07-14 11:59:30 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
wszystko się zgadza, ale przy takim rozwiązaniu trzeba utrzymywać dodatkowy numer


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Fotografia
PostNapisane: 2022-07-14 14:12:45 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
nie. możesz udostępnić neta z podstawowego telefonu lub korzystać z navi offline. jeśli udostępniasz neta przez bluetooth a nei stawiasz hotspota WIFI to zużywasz niewiele baterii. Ale ja tam akurat lubię opcje nawigacj offline - nawet w googlu. zazwyczaj jak planuję trasę to potem obkminiam sobie gdzie zatankować lub zjeść, i w 90% tras które leciałe online i tak trasa się nie zmieniała, a gdy się zmienia zawsze mnie to drażni bo wiaże się z tym że szukam stacji jadąc na oparach. Dodatkowo ciągle ktoś coś ode mnie chce i notyfikacje wywalające na ekran w czasie jazdy mnei drażnią - drugi telefon w opcji offline jest wolny od tego. no i ostatni plus - to nie musi być telefon użyteczny jako telefon, może to być nawigacja, tablet - cokolwiek co sobie ustawisz pod siebie, więc przyciski fizyczne mozesz przypiąć pod funkcje przydatne w czasie jazdy, ja np non-stop mam w telefonie odpalony tryb rękawiczek, przez co niby troszkę tracę jeśli chodzi o precyzję dotyku którą mam samym palcem, więc "na codzień" by mi to przeszkadzało, ale za to zuskuję jeśli chodzi o precyzję klikania w rękawiczkach - a telefon od navi głównie używam w rękawiczkach. Dodatkowo możesz mieć na telefonie z navi odpaloną mawogację, a na telefonie głownym muzyczkę + janosika i masz zarówno navi jak i głosowe powiadomienia o kontrolach :)

a co do utrzumania numeru - kosztuje mnie to 9zł miesięcznie, ale i tak mam ten numer w tablecie i stosuję go jako awaryjny net co w moim zawodzie jest ważne więc nie zwracam na to uwagi, ale nie jest to jakis turbo problem, szczególnie że na ten numer nie dzwonisz więc to moze być nawet jakiś starter kupiony za 5zł z jakimiś pakietami danych dokupywanymi tylko na potrzeby wypadów. Już utrzymanie samochodzie czy użycie motocykla w trasy wiąże się z większymi nakładami pracy i pieniędzy niż najrańszy starter w drugim telefonie. A bonus masz taki że jak np. sprzedajesz motocykl, podajesz numer nawigacji a nie swój własny, więc baba z fotowoltaiki dzwoni ci na telefon z nawigacji - a tam masz non-stop "nie przeszkadzać" więc se może dzwonić... Tak więc to wszystko kwestia zgrania sobie ustawień z setupem który masz, i okazuje się że masz jeszcze jakieś dodatkowe feature o których nawet nikt nie wspomniał, bo nie pomyślał że mogą mu się przydać


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Fotografia
PostNapisane: 2022-07-14 22:07:20 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2008-02-24 19:17:18
Posty: 263
Lokalizacja: Poznań
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Nikon
Obecne moto: XV535-XJ600-FZS600
marcingda napisał(a):
... przy takim rozwiązaniu trzeba utrzymywać dodatkowy numer

AutoMapie potrzeba tylko GPS.

misiakw napisał(a):
... ja tam akurat lubię opcje nawigacj offline

Ale lepiej być on-line.
Wtedy masz informacje o korkach i, co ważniejsze - o policjantach zaczajonych w krzakach z suszarkami.
Yanosik już mnie kilka razy poratował ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Fotografia
PostNapisane: 2022-07-15 08:57:44 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
toooomelo napisał(a):
Ale lepiej być on-line.

no właśnie ...
z tym dodatkowym numerem też jest kłopot, bynajmniej nie chodzi o te kilka złoty miesięcznie
ja ostatnio zapomniałem o doładowaniu karty i okazało się że nie działa mi alarm w garażu

nie wiem czy da się to wszystko sparować ze sobą; kask- telefon do rozmów- telefon do navi- pilot do interkomu
może warto wrócić do navigacji, w sumie są dwa systemy dedykowane do motocykli: tomtom i garmin
najpopularniejsze to tomtom rider 550 i garmin zūmo XT, ta druga odpada bo to chyba to samo co navigator BMW


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Fotografia
PostNapisane: 2022-07-15 11:52:26 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
toooomelo napisał(a):
Ale lepiej być on-line.
Wtedy masz informacje o korkach i, co ważniejsze - o policjantach zaczajonych w krzakach z suszarkami.
Yanosik już mnie kilka razy poratował

nie trawię nawigacji yanosika. dyskoteka którą robi swoimi reklamami na mapie powoduje ze jest dla mnie kompltenit nieczytalny. Korki na motocyklu mnie totalnie nie robią - gla tago i tak zazwyczj lecę zaplanowaną wcześniej trasą z pliku GPX odpaloną na OsmAnd Plus. W wiekszości to trasy wojewódzkie albo nawet gminne, tam sporadycznie suszą. Na odcinki na krrajówkach odpalam Yanosika na telefonie w kieszeni, wtedy mam info głosowe - a to i tak w sumie nieczęsto. Jakoś zawze udaje mi się wypatrzeć policjantów - zazwyczaj wcześniej na kilka KM już mi mrygają światłami z naprzeciwka.

marcingda napisał(a):
nie wiem czy da się to wszystko sparować ze sobą; kask- telefon do rozmów- telefon do navi- pilot do interkomu

z navi jakoś nie potrzebuję komunikatów głosowych - wystarczy że przez zakrętem odpali mi się wyświetlacz i wiem ze coś mnie czeka, rzut oka i wiem jak jechać. W samochodzie wyłączam gadułę bo mi przeszkadza.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Fotografia
PostNapisane: 2022-07-15 18:25:46 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2008-02-24 19:17:18
Posty: 263
Lokalizacja: Poznań
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Nikon
Obecne moto: XV535-XJ600-FZS600
misiakw napisał(a):
... W wiekszości to trasy wojewódzkie albo nawet gminne, tam sporadycznie suszą...

"Na bocznych nie stoją" :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Fotografia
PostNapisane: 2022-07-16 10:15:48 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Również w 100% przesiadłem się na mapy google choć na Automapie na dedykowanej nawigacji samochodowej przejechałem kilkaset tysięcy kilometrów. Przede wszystkim kluczowe było szybsze używanie i aktualne dane o korkach z wytyczaniem najszybszej trasy, algorytmy na przestrzeni lat poprawiły się i to bardzo. Z trybu offline korzystam w krajach bez taniego roamingu, np usa. Od kilkunastu lat mam w kieszeni dwa telefony ale na moto przeważnie aktywnie używam tylko jednego. Choć da się sparować do interkomu dwa urządzenia to dźwięku z dwóch urządzeń w jednym zestawie głośnomówiącym to rzecz bardzo zależna od modeli telefonów i samego interkomu, generalnie jest to podatne na chrzanienie się w najmniej spodziewanym momencie a w czasie jazdy na moto korygowanie tego jest mega upierdliwe. Wystarczy że z kaskiem oddalę się od jednego z telefonów i straci zasięg BT i np po powrocie nie podłączy się samodzielnie. Teraz mam samsunga s21 niestety z uwalonymi kamerami więc mam idealne urządzenie pod samą nawigację której nie będę zdejmował z uchwytu, na razie ten telefon używam bez karty SIM do drona, przetestuję go jako nawigację z kartą z internetem na następnej dłuższej wycieczce na moto.

Generalnie co do Samsungów, szczególnie nowsze modele są niezwykle praktyczne w kwestii bluetooth, dobrze sobie radzą z ponownym łączeniem z zapamiętanymi urządzeniami, jest stabilnie również przy podłączonych kilku połączeniach bt jednocześnie. Huawei choć to dobry telefon to często wymaga wyjścia w listę uderzeń i kliknięcia z czym chcemy odnowić połączenie. Np jak wsiądę do auta i połączę się z autem to huawei p20 pro wywala mi permanentnie połączenie ze słuchawkami na szyi a Samsung s21 ogarnia jedno i drugie i jak wysiądę z auta nadal mogę bez klikania używać słuchawek. Może to pierdoły ale jeśli używa się wielu urządzeń bt zwłaszcza zawodowo to jednak ma to duże znaczenie praktyczne.

A wracając do tematu foto, Samsung s21 ma arcyzaj...sty aparat fotograficzny i kombinuję żeby wrócić do samsunga jak najszybciej.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2022-07-19 07:21:19 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Nie wiem czy ktoś z Was korzystał z aplikacji tomtom GO Ride
jest dostępna dla android, na ios ma się pojawić

https://www.tomtom.com/pl_pl/navigation ... s/go-ride/


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org