Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2021-08-23 18:02:05 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Ktos mogl źle spasować i spowodować naprężenia, użyć złych śrub i źle skręcić... Jeśli nie Ty zakładałeś, to mogło sie dziać wszystko, łącznie z np zamienionymi stronami tulejami dystansowymi, co powodowałoby naprężenia i pękanie na spawach.

Może jest to kwestia przeznaczenia motocykla i cech danego modelu, w Jadwidze miałem gmole i przez 3 lata nigdy nie były potrzebne. W Hilde przez pół roku leżałem juz tyle razy, ze już nawet tego nie policzę... Jestem zdania, że do póki akceptujemy stronę wizualną i użytkową (czasem utrudniony dostęp serwisowy) to warto mieć gmole, często nawet jesli nie uchronią nas przed małymi uszkodzeniami to jest spora szansa, że pozwolą wrócić do domu z wycieczki.

Żuku, na Twoim miejscu poszukałbym w necie instrukcji montażu tych gmoli, rozebrał je i sprawdził czy były poprawnie zamontowane - typy śrub, tulei i podkładek i ich umiejscowienie, jesli wszystko było ok i masz rachunki do reklamacji to bym zrobił ładne zdjęcia i skontaktował się ze sklepem lub dystrybutorem.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-08-23 18:02:05 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2021-08-23 19:04:46 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Na stronie givi są instrukcje montażu


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-08-23 19:16:13 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Na stronie givi są instrukcje montażu


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-08-23 22:32:58 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2009-08-16 19:46:14
Posty: 487
Lokalizacja: Wwa/B-stok
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: TnT
sfazowany napisał(a):
Żuku, na Twoim miejscu poszukałbym w necie instrukcji montażu tych gmoli


Sprawdzę, jeden dystans zginą. Gmol nie był użyty :)
Tzn. moto nie leżało ni razu. Ewidętnie odkręciła się i wypadła śruba, a później od drgań pękł.
Asfalty gdzieniegdzie kładzione łopatą.
Wydaje mi się, że śruba była za słabo dokręcona.

Nawet miałem Assistance lokalny ale panowie takiej śruby nie mieli.
Załącznik:
t1.jpg [63.36 KiB]
Pobrane 243 razy

Załącznik:
t2.jpg [87.04 KiB]
Pobrane 240 razy

Załącznik:
t3.jpg [82.54 KiB]
Pobrane 239 razy


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-08-23 22:41:36 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
rozumiem, że ten motocykl (ural?) to pomoc drogowa?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-08-24 11:11:32 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2009-08-16 19:46:14
Posty: 487
Lokalizacja: Wwa/B-stok
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: TnT
marcingda napisał(a):
rozumiem, że ten motocykl (ural?) to pomoc drogowa?


Nie no :), tankowałem na jakiejść wiosce i podjechał gość, to spytałem czy pomoże w temacie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-08-24 11:26:14 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Żuku, gdzie byłeś na Ukrainie, jak wrażenia?
Ja miałem w planie wyjazd do elektrowni ale na razie odłożyłem to, mam obawy co do bezpieczeństwa na Ukrainie (może niesłuszne)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-08-25 23:34:19 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2009-08-16 19:46:14
Posty: 487
Lokalizacja: Wwa/B-stok
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: TnT
marcingda napisał(a):
Ja miałem w planie wyjazd do elektrowni ale na razie odłożyłem to, mam obawy co do bezpieczeństwa na Ukrainie (może niesłuszne)


No niesłuszne, chyba że jedziejsz do Donbasu albo na Krym.
Teraz pełna kultura nie ma milicji, a policja wystawia kredytowe, a nie szuka pretekstu żeby dawać w łapę.
Warto jednak zapłacić, bo później nie wpuszczą.
Załącznik:
mand.jpg [117.84 KiB]
Pobrane 211 razy


Sympatyczna droga z atrakcjami
Załącznik:
m1.jpg [68.05 KiB]
Pobrane 205 razy

Załącznik:
m9.jpg [40.74 KiB]
Pobrane 208 razy

Załącznik:
m3.jpg [27.84 KiB]
Pobrane 216 razy

Załącznik:
m4.jpg [41.67 KiB]
Pobrane 209 razy


Co do Zony... zawsze chciałem tam pojechać.
To po prostu trzeba zobaczyć... a nawet dwa dni to za mało, przynajmniej dla mnie.
Miejsce magiczne, straszne, ciekawe.
Załącznik:
m2.jpg [45.92 KiB]
Pobrane 217 razy

Załącznik:
m22.JPG [83.08 KiB]
Pobrane 212 razy

Załącznik:
m222.jpg [78.98 KiB]
Pobrane 216 razy


Udało nam się nawet moto wjechać tranzytem do zony :)
Załącznik:
m6.jpg [66.71 KiB]
Pobrane 208 razy

Załącznik:
m7.jpg [33.93 KiB]
Pobrane 209 razy

Załącznik:
m8.jpg [60.54 KiB]
Pobrane 210 razy


GS, to moto stworzone idelanie na ich drogi.
Tracer przy dwóch osobach nabiera nowych kształtów.
Ma słaby prześwit i nie radzi sobie z koleinami, czy nawet niewielkimi dołkami.
Napięcie i tłumienie max H, a i tak trzeba być czujnym.
Załącznik:
m12.jpg [23.5 KiB]
Pobrane 206 razy


Ogólnie jest relax ;)
Załącznik:
aaa.jpg [87.07 KiB]
Pobrane 212 razy


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-08-26 10:01:47 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2020-01-05 20:24:48
Posty: 481
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
Żuku fajna wycieczka. Wrażenia niesamowite.
Odnośnie milicji na Ukrainie to kolega miał przypadek w lipcu jak pojechał samochodem do Lwowa na weekend. W drodze powrotnej miał kontrolę milicji na trasie przed granicą i czepiali się wszystkiego. Nie chcieli go puścić i liczyli na łapówkę, a kolega nie miał już pieniędzy. Zakończyło się tym, że zawieźli go najpierw na komisariat, potem do bankomatu i po wypłaceniu 800zł (przeliczając na PLN) i przekazaniu im zawieźli go do auta skąd go wcześniej zawinęli. Trwało to prawie pół dnia.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-08-26 10:15:37 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Wiele razy slyszalem o takich akcjach na UA, szczegolnie w ostatnich 2 latach od motocyklistów. Poznalem jednego obieżyświata w warsztacie wulkanizacji ktory szczerze przyznal, ze jezdzil tam przez 20 lat i w ubieglym roku byl tam po raz ostatni, przynajmniej na jakiś czas. Wyjazdy do Lwowa wyłącznie transportem publicznym lub zorganizowanym typu bus lub ktoś lokalny jako kierowca. Szkoda, bo też się napalałem na Ukrainę, nie pcham sie tam, gdzie mnie nie chcą, więc poczekam aż polityczne nastroje negatywne opadną. Kto był i poszlo gładko to tylko pozazdrościć, niestety ilość przykrych historii mnie osobiście zniechęca.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-08-26 11:36:17 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Żuku, bardzo fajne zdjęcia a pewnie jeszcze lepsze będziesz miał wspomnienia z wyjazdu. Trochę szkoda tłumika. Co do bezpieczeństwa to nie miałem na myśli nawet problemów z policją, czy potencjalnych kradzieży a bardziej ryzyko wypadku , czy tragiczną opiekę medyczną w razie "W". Ile kosztowała Ciebie przyjemność spotkania z policjantem?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-08-27 00:50:34 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2009-08-16 19:46:14
Posty: 487
Lokalizacja: Wwa/B-stok
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: TnT
Mandat 75zł kredytowy.
Byłem za czasów milicji na Krymie autem i rzeczywiście doili zagraniczniaków.
Ale 800? Niezłego haka musieli mieć, bo to konkret kasa. Myślę, że sporo tych opowieści jest podkoloryzowanych.
Zresztą, jak ktoś tego się boi, to niech jedzie zgodnie z przepisami. Panowie miękli po pewnym czasie, bo im klienci uciekali ale po kilka lub kilkadzieśąt $ płaciło się. Raz chcieli mi wmówić, że jestem po % ale zmiękli i odjechali.
Także jak teraz dowiedziałem się, że jest kredytowy, to nawet nie dyskutowałem :)

Co do, wrazie W, to chyba nie widziałbym różnicy między naszą medycyną, a UA. Tam i u nas można trafić różnie.

Tłumika specjalnie mi nie szkoda, nie widać go od spodu... a że z nierdzewki czy tam kwasówki, to nic mu nie będzie. Pewnie większość Tracków ma takie rysy prędzej czy później.

Tankowanie nadal jest upierdliwe. Musisz przeliczy ile wlezie, płacisz i dopiero tankujesz.
Nigdy nie przesadziłem ale to chyba fłopa z walką o resztę jak nie wlazło tyle co zapłaciłeś :)
Za to 1L coś 4.40PLN


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-08-27 08:23:07 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Żuku napisał(a):
Mandat 75zł kredytowy

to dosłownie okazja :D
Jeśli chodzi o medycynę to coś na ten temat wiem, bo żona jest lekarzem i była w grupie unijnej która wizytowała szpitale podczas konfliktu w Donbasie. Podobno masakra. Dostali wówczas duże pieniądze na doposażenie.
Co do tankowania, czy mają stacje jakiś dużych koncernów naftowych typu Shell, BP?
Jeśli chodzi o przekroczenie granicy, czy długo to trwało? Z jakiej firmy korzystaliście żeby zwiedzić elektrownię?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-08-27 10:43:17 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2009-08-16 19:46:14
Posty: 487
Lokalizacja: Wwa/B-stok
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: TnT
Shella i BP nie widziałem, same UA jakieś. Trasa Dorohusk-Kijów jest specyficzna. 450 km pola, lasy, lasy pola, elektrownia jedna atomowa po drodze i jedno miasteczko Sarny.
Nie wybierałem specjalnie stacji, raz w totalnej D. tankowałem.
Raczej na paliwie nie powinni przycinać, bo poza moskwiczami ładami żiguljami jeździ sporo nowych maszyn.
Co do medycyny to w sumie nic nie wiem. Poznałem jedynie dentystę :) i info, że Czarnobylu jest dobry szpital.
W zonie kierowcą był Maxim, który pracował jako stomatolog strefie. Ponieważ można tam przebywać dla pracowników 14 dni, resztę czasu dorabiał sobie... trochę dziwne :) U nas dentyści raczej nie dorabiają jako kierowcy ;)

Elektrowni nie zwiedzaliśmy, za mało czasu. Bardziej wolałbym czynną, czaje się na Marię, choć to nie elektrownia :)
Wioski, Czarnobyl, Elektrownie z bliska tylko, antene Duga, Prypeć, port.
Drugiego dnia wkręciliśmy się na wycieczkę rowerową startującą z nietypowego punkt kontrolnego.
Droga wybudowana dla likwidatorów. 40km rowerkiem, odwiedziliśmy samosiołkę samotną, przejechaliśmy obok eksperymentalnej farmy.

Wszystko na wariata, bo już mieliśmy nie jechać ale w końcu po jakiś 15 wysłanych zapytaniach coś zaczęło schodzić.
W końcu dogadałem się z jedną z firmą https://chernobyltime.com/
Ale cos czuje, że oni zadziałali jako pośrednicy, znaleźli w miarę niezależnego przewodnika, co jako tako coś potrafi po PL,
a on zorganizował sobie kierowcę z autem. Jak dla mnie lepszy klimat jak polski przewodnik :)
Chyba najważniejsze, żeby trafić na zapaleńca, którego fascynuje strefa :wink:

Jest masa firm UA, kilka w PL. Można jechać na dwa dni i nocować w zonie. Chyba fajna opcja.
Trochę od D strony zabrałem się, bo najpierw znalazłem hotel, a później szukałem wycieczki. Skończyło się na tym, że urlop i hotel trzeba było dopasować do wycieczki.
Priorytetem było nie dotykanie się do Kijowa ze względu na ruch i ogólnie duże miasto, których mam po dziurki.
Stąd fajny hotel wyczaiłem otwarty w kwietniu tego roku. Trochę ustawiony pod zachód i nie to samo, co chata z niebieskimi okiennicami ale za to było wygodnie :)
https://stalker-chornobyl.com.ua/en/
Tam też dostałem kontakt od wycieczki rowerowej.

W powrotnej drodze postanowiłem jechać bez GPSa i pomyliłem trochę drogę, tak że zaliczyliśmy kawałek strefy.
Były szlabany ale nas przepuścili.

Na granicy do ukrainy ok 1h i było spoko.
Spowrotem, niedziela masakra. Może ze względu na koniec weekendu.
Szczególnie na Polskiej granicy szło mocno niedzielnie. 3h

https://photos.app.goo.gl/DT36dhdwPGd3zJww6


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-08-27 14:37:05 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Żuku, dzięki za informacje i super zdjęcia.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org