Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2014-05-04 21:55:22 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2010-08-13 11:38:35
Posty: 962
Lokalizacja: Lublin
Płeć: Mężczyzna
Jest w dziale sprzedam wrzucony temat, a w temacie link do tablicy. Kot z 2002r- pomyliłem się o rok.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re: Ocena katów
PostNapisane: 2014-05-04 21:55:22 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2014-05-07 17:20:56 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2014-03-26 20:41:41
Posty: 6
Lokalizacja: Harklowa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: YZF600 Thundercat
Zawsze zastanawiam się jak można ocenić stan motocykla czy samochodu po zdjęciach? Kiedyś kolega kupował moto i zapytał na jednym z forum gdzie stanowczo odradzono mu zakup sprzętu. Pojechaliśmy na miejsce i okazało się ,że motocykl był naprawdę godny uwagi - został kupiony i śmiga do dzisiaj. Mając budżet 8 tys.PLN nówki się nie kupi .Nie ma czegoś takiego jak zakup używki "bez wkładu własnego".Polecam na początek brać pod uwagę serwis - olej,płyny,klocki itd.. i opony bo raczej nikt nie sprzedaje z nowymi. Bieżnik na oponie nie świadczy o tym ,że można na niej jeździć bezpiecznie!Tak więc nie polecam zakupu na podstawie fotek ,nie wierzę też w przebiegi rzędu 15 - 40tkm w 12 letnich motocyklach.Jak moto jest w zasięgu pojechać z kimś kumatym w temacie i oglądać ,sprawdzać i ewentualnie kupować.Powodzenia.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-05-07 20:07:14 
Niemowlak

Dołączył(a): 2013-12-29 22:44:05
Posty: 25
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: xj600 rozbitka
Drogi Panie Bingo nikt to nie ocenia stanu technicznego, jak poprostu szukam moto z oryginalnym malowaniem, najlepiej jak by był prosty. Koledzy z forum zazwyczaj poznają każdą naklejeczke jak z reszta parę postów wcześniej. Więc dopiero jak ktoś z forum da mi zielone światło to pojadę oglądać i kupować, a motor najlepiej niech oceni jakiś serwis bo nie mam żadnego speca. 8000zł mam na motor i wiadomym jest że zostawiam jeszcze na rejestracje i jakiś serwis czy coś. pozdro


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-05-07 22:03:18 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-02-23 16:33:37
Posty: 376
Lokalizacja: 3miasto / Kołobrzeg
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: VFR 800 Vtec
Bingo
Każdy ogarnięty człowiek o tym wie. Szkoda trochę Twojego czasu na takie wywody.
Gdyby się przyjrzeć temu tematowi i podobnym, od razu widać jak pomocne i szczegółowe uwagi padają od użytkowników forum. Ale to dopiero pierwszy krok. Potem oględziny dopiero wykażą całą resztę (gorzej jeżeli nie :P).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-05-07 22:46:06 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2014-05-07 22:29:03
Posty: 1
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: YZF 600R Thundercat
Cześć! Chociaż to mój pierwszy post, to od dawna przeglądam forum i od jakiegoś czasu również przyglądam się temu tematowi.

@sszefszefow
Z tego co widzę to już od kilku miesięcy szukasz, wklejasz linki, koledzy Ci doradzają, już kilka maszyn uznali za warte uwagi. Ciekawy jestem do ilu z nich podjechałeś, a wszystkie były dosyć blisko Ciebie. Albo chociaż zadzwoniłeś wypytać o szczegóły właściciela? Jeden kolega nawet oferował Ci pomoc w sprawdzaniu, ale odzewu pozytywnego nie było bo "cośtam".

Niby szukasz, a nie szukasz. W takich sytuacjach trzeba jeździć, oglądać i sprawdzać - tym bardziej jak są blisko, a nie czekać, aż ktoś z forum Ci poda na tacy moto z błogosławieństwem.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-05-07 22:59:40 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2010-08-13 11:38:35
Posty: 962
Lokalizacja: Lublin
Płeć: Mężczyzna
Nav napisał(a):
Bingo
Każdy ogarnięty człowiek o tym wie. Szkoda trochę Twojego czasu na takie wywody.
Gdyby się przyjrzeć temu tematowi i podobnym, od razu widać jak pomocne i szczegółowe uwagi padają od użytkowników forum. Ale to dopiero pierwszy krok. Potem oględziny dopiero wykażą całą resztę (gorzej jeżeli nie :P).

Oto głos rozsądku :mrgreen: Nie da się ocenić stanu technicznego motocykla na podstawie zdjęć, ale wizualny już tak. Ja osobiście nie zrobiłbym nawet 100km żeby obejrzeć sprzęt w którym na pierwszy rzut oka coś jest nie halo, szczególnie jeśli cena jest jak za dobry- więc wstępna ocena "po zdjęciach" jest zwyczajnie przydatna. A jakbym chciał szrota za grosze to po co tutaj pytać o ocenę? :D Każdy robi jak uważa, a jak ktoś zdecyduje się zapytać to zwykle staram się pomóc (inni użytkownicy zresztą też).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-05-08 18:33:12 
Niemowlak

Dołączył(a): 2013-12-29 22:44:05
Posty: 25
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: xj600 rozbitka
cyklon
mało które moto sie dla mnie nadawało bo jak cos bylo ewidentnie malowane to odpada, a to nie jest tak prosto jedzic i oglondac jak mówisz, bo w tygodniu pracuje do wieczora a w łikendy mam szkołę, auto muszę pożyczyć od ojca z którym nie mieszkam i załatwić kogoś kto oceni mi czy moto jest git. Tak więc to nie jest takie hop siup bo wiekszość z tych kotów co mi się podobało było około 300km ode mnie, no i pogoda też musi spasić bo nie muszę osobiście go przywieść. Po prostu jak komuś się bedzie chciało to mi doradzi i tyle, nie przejmuj się mną.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org