Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 365 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2022-05-20 20:18:06 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
marcingda wbrew pozorom to nie jest aż tak czasochłonne jak może się wydawać. Ja mam po prostu wprawę i praktykę jak to zrobić sprawnie plus nabyłem stosowne narzędzia żeby sobie pomóc i się przy tym tak nie narobić. Ale faktem jest ze z czasem kolektor od czoła i tak dostaje kamieniami i matowieje trochę i trzeba by chyba było papierami ściernymi go wygładzać co i tak nie sprawi że będzie nowy. Inna kwestia to też żeby nie zostawiać go tak skorodowanego bo zrobią się wżery i nie dość że będzie to słabo wygladac to nieodwracalnie będzie postępować korozja.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2022-05-20 20:18:06 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2022-05-20 20:35:44 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
u mnie kolektory mają ładne niebieskie wybarwienie, więc nie wiem czy warto to ruszać
dalsza część układu wydechowego jest pokryta jakimś rdzawym nalotem, muszę te elementy doczyścić


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2022-05-20 21:06:42 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3806
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
marcingda napisał(a):
tak wypolerowanego kolektora to jeszcze nie widziałem :D
jestem zwolennikiem naturalnego starzenia :lol:

Ja daje w palnik żeby było ładnie niebiesko


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2022-05-20 21:15:21 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2013-01-13 20:48:01
Posty: 299
Lokalizacja: Polkowice
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz6 Fazer S2 ABS
blue7 kolektor w Tracerze jest raczej ze stali nierdzewnej, tak, jak w Fz6. W warunkach drogowych bez soli, to jest niemalże wieczny, oczywiście stal nierdzewna też ma swoją żywotność i może korodować, ale w bardziej agresywnym, np. morskim środowisku). Ja też na początku czyściłem w Fazerze kolektor bardzo często, teraz mi się już nie chce, jak raz na sezon przeczyszczę to już sukces. Faktycznie środek kolektora dostaje kamieniami i jest piaskowany. Od kilku lat mam pług i kolektor jest chroniony, za to pług musiałem natychmiast po założeniu okleić folią ppf, bo lakier by był zdjęty od kamieni bardzo szybko.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2022-05-20 22:17:17 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2286
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Blue, kolektory dopieszczone tak jak lubię :)

W Brunhildzie ku mojemu zaskoczeniu kolektor wymaga minimum konserwacji i wciąż wygląda nieźle, co chrom, to chrom. W zasadzie wystarczy go po myciu na bezdotykowej przetrzeć szmatką, chemii jeszcze przez rok nie używałem.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2022-05-20 22:55:55 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2013-12-07 11:23:36
Posty: 468
Lokalizacja: WWY
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ninja 1000SX
Dla mnie kolektory to jak biżuteria u kobiety. Muszą lśnieć. A najlepsze jest to że jeśli robi się to raz na rok dobrymi preparatami to nie ma szans na brzydotę. Ostatnio wysyłałem zdjęcia poprzedniemu właścicielowi ninjy jak po 15min wyglądają kolektory. To się zdziwił. Układ nie był czyszczony przez 32kkm. Wystarczyło 15 min jednym preparatem i jest tak jak lubię.
A co do łańcucha - AFAM robi dobrą robotę. Do DiDa nie wrócę bo to jest szmelc z perspektywy czasu. Zawsze były z nim problemy i te same a tu jest miód. Ja czekam na nowy zestaw bo poprzednia właścicielka zrobiła na ori zestawie 32kkm - choć nie wiem jak na tak powyciąganym łańcuchu, w ogniwach zastałym mogła robić km.


Załączniki:
WhatsApp Image 2022-05-10 at 19.46.02.jpeg [179.71 KiB]
Pobrane 276 razy
WhatsApp Image 2022-05-10 at 19.45.35.jpeg [189.71 KiB]
Pobrane 274 razy
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2022-05-23 12:32:26 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
sfazowany napisał(a):
co chrom, to chrom

rozumiem, że nie wymagają czyszczenia- to bardzo dobrze :D
Ninja- jak nowa :!: :!: :!:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2022-06-14 16:10:21 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2022-04-08 16:07:56
Posty: 3
Płeć: Kobieta
Obecne moto: Honda
blue7 napisał(a):
Witam Szanowne grono forumowe 8)

Od czasu gdy sprzedałem mojego Fazera długo nie wstawiałem nowego wątku, bowiem chciałem przyjść z konkretami. Dziś w przededniu dłuższego wyjazdu na nowym sprzęcie znalazłem chwilę aby zaprezentować nowy nabytek - Tracera 900 GT z rocznika 2019 - mój pierwszy nowy motocykl prosto z salonu na którego temat świrowałem przez ostatnie dwa lata od kiedy wyciekły pierwsze prawdopodobne zdjęcia nowego modelu :drink:.
Motocykl odebrałem ostatniego w ostatnim dniu marca i jest on kontynuacją wielkiego przywiązania do marki Yamaha, oraz dokładną odpowiedzią na to czego szukałem myśląc o zmianie Fazera. Każdy z Was kto odbierał nowy pojazd z salonu wie jakie to uczucie i cieszę się, że było i mi dane poczuć tą euforię przy odbiorze - polecam ;) Nakręciłem krótki filmik z pierwszego dnia i możecie go obejrzeć tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=BOXNPPLA8u4&t=6s

[ img ]


W sobotę wyjeżdżam z partnerką nim na Bałkany eksplorować nasze ulubione drogi i odkrywać nowe lądy, motocykl musiał zostać do tego przystosowany. Z byłego Fazera przywędrował komplet kufrów Givi oraz deflektor, natomiast cała reszta to nowe akcesoria Givi i Yamaha. Kupując motocykl od razu dokupiłem ledowe oświetlenie Yamaha LED PLUS przód oraz tył z tym, że nie jest on jeszcze zamontowany ponieważ będzie to u mnie wykonane w niestandardowej wersji o czym dowiecie się w swoim czasie ;). Motocykl zyskał boczne tankpady Yamahy na bak oraz akcesoryjny na bak od góry gdzie będzie chronił lakier podczas używania tankbagu.
Do motocykla założyłem dodatkowo:
- gmole Givi TN2139
- tankring Givi BF23
- stelaż centralny SR2139
- stelaż kufrów bocznych PLR2139
- mocowanie telefonu typu RAM-mount
- deflektor Darkojak Evolution Duo przezroczysty.

Motocykl jest bardzo bogato wyposażony w standardzie więc poza powyższym ma wszystko czego wymagam.

Pogoda w tym roku jest dosyć kapryśna i nie pozwoliła mi na tyle na ile planowałem, ale udało się raz wyskoczyć na fajny trip w okolice Tatr Niżnych na Słowacji gdzie wjeździłem się w maszynę i mogłem wypróbować jej pełny potencjał.

[ img ]

Na chwilę obecną mamy za sobą już pierwszy serwis pozakupowy i 3000km przejechane, co mogę powiedzieć na tym etapie? Ten motocykl to dużo więcej spodziewałem i wersję GT pierwszy raz na oczy zobaczyłem gdy ją odbierałem. Wybór koloru przez parę dni był dla mnie zmorą i wybrałem niebieski mat który nieziemsko mi się podoba i jestem baaaaardzo zadowolony z wyboru tej wersji :whistle:.
Pamiętam uczucie gdy podjeżdżałem pod salon Yamahy w Krakowie oddając zwykłego Tracera 2018 w ręce dealera - w głowie towarzyszyła mi tylko jedna myśl "MUSZĘ GO MIEĆ!!!".

Dla mnie jako raczej turysty niż rajdowca ważne było aby sprzęt spełniał pewne jasno określone kryteria. Jestem wysoki i potrzebowałem motocykla o konstrukcji takiej aby było mi wygodnie - mają na uwadze pozycję podczas jazdy jak i potencjalnie ochronę przed wiatrem oraz wygodę przy dłuższych przelotach. Regularnie jeżdżę na przejazdy 1000 km dziennie i przy wielu godzinach w siodle pewne rzeczy wychodzą co by fajnie było mieć. Dlatego Tracer jest optymalnym wyborem z racji samych gabarytów a najlepsze w nim jest jego serce czyli silnik.
Nigdy nie narzekałem na Fazera S2 którym tyle lat jeździłem i moc którą miałem w zupełności mi wystarczała - co daje Tracer to dużo większa elastyczność, dynamika przyspieszania przy relatywnie niskim spalaniu jak na fun który daje podczas jazdy :twisted:. Od razu odnalazłem się za sterami tego sprzętu i jest to również dzięki zaawansowanemu zawieszeniu całkowicie inna liga niż motocykle którymi jeździłem do tej pory.
Już dzisiaj mogę powiedzieć że mega przydatny jest tempomat, którego obecność bardzo mi pomaga i uważam go za rzecz genialną w trasy. Kolejne to świetny i czytelny ekran LCD, oświetlenie LEDowe to inna epoka w porównaniu do halogenów oraz quickshifter z którego również korzystam.
Jako, że jeżdżę w większości w dwie osoby to sama jazda we dwoje również zyskała innego wymiaru. Mamy dużo więcej miejsca dla siebie a konstrukcja dzielonej kanapy doskonale działa w naszym przypadku. Jest nam wygodniej niż na Fazerze no i wyraźnie czujemy że jesteśmy mniej zmęczeni podróżowaniem we dwoje. Do turystyki raczej nie będę używał kufrów Yamahy bo są dla mnie za małe - wolę alternatywne rozwiązanie Givi z szybko ściągalnym stelażem na adapterach którego nie ma po chwili od ściągnięcia kufrów i latam z samą centralką. Tak więc do turystyki i szybkich przelotów motocykl nadaje się wspaniale i jesteśmy mega zadowoleni z zakupu, to jest dokładnie to czego oczekiwaliśmy.

[ img ]

Wielkich planów na zmiany w motocyklu raczej na tą chwilę nie mam, poza wspomnianymi kierunkami wszystko co niezbędne już jest na pokładzie seryjnie. Myślałem o zmianie wydechu na Akrapovica ale zgłębiłem trochę temat i raczej sobie odpuszczę tą zmianę - brzmienie motocykla fabrycznie bardzo mi się podoba i do mojego wykorzystania motocykla kompletny nowy wydech jest zbyt dużym wydatkiem na to co bym na tym zyskał więc póki co odpuszczam sobie temat. Bardzo zadowolony jestem z fabrycznych opon w tym motocyklu i nie wiem czy w przyszłości zechcę przejść na moje ulubione Pilot Roady - zobaczymy jaka będzie trwałość obecnych opon i jak się będą zachowywać przy większym zużyciu. Podobnie, muszę nauczyć się używać regulacji zawieszenia bowiem mam już tutaj pełną możliwość regulacji przód + tył i raczej będę musiał wyczuć jak to dostroić najkorzystniej do mojego wykorzystania, na plus już teraz jest bardzo łatwy dostęp do regulacji tylnego zawiasu.

Póki co idę się pakować dalej, bo czeka nas kolejna przygoda którą już się eksytujemy :lol: 8) i na pewno rozwiniemy ten wątek tak jak to było poprzednio, że był taaaaaaaaaaaki dłuuuuuugi.

[ img ]

Pozdrawiam wszystkich i dziękuję osobom z tego forum, które przyczyniły się do mojego takiego a nie innego wyboru :mrgreen: Wasze cenne rady były mi bardzo przydatne.

[ img ]

Do zobaczenia w trasie!!!! :moto:



Cudny !! Jeśli można zapytać, ile kosztował ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2022-06-25 18:02:38 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
Witam ponownie po krótkiej przerwie :mrgreen:.
Wspomniana wcześniej przez nasz podróż została zakończona trzy dni temu z sukcesem i przygodami dojechaliśmy do domu. Nie byłem jednak w stanie od razu usiąść i cokolwiek napisać bo musiałem dojść do siebie co trwa nadal - zawsze gdy wrócimy około tygodnia jestem zabiegany i zdezorientowany zanim się odnajdę w "codziennej" rzeczywistości bo na czas wyjazdów zawsze zmienia mi się percepcja i żyję w innym trybie. Tak więc przede wszystkim musiałem zadbać też o motocykl ponieważ w 19 dni przejechaliśmy dystans 5,5 tys km i doświadczyliśmy skrajnych warunków pogodowych przez co i my i motocykl wymagają odczyszczenia i konserwacji :lol: tak więc jak wracamy z wakacji styrani jak woły to znaczy, że się udały i trzeba będzie odpocząć w międzyczasie w pracy lub po pracy - ale wyjazd ma gwarantować wrażenia i tak właśnie było 8).

Wczoraj trzykrotnie umyłem Tracera pianą aktywną a i to do końca nie zmyło błota i takiej czarnej mazi jaką jest pokryty więc musiałem skrupulatnie zabrać się krok po kroku za doprowadzenie do stanu sprzed wyjazdu. Dzisiaj przyszłedł czas na umycie napędu po tym tripie i poszło nadzwyczaj gładko z tym zestawem Kettenmax i naftą oświetleniową, fajne jest to że nie muszę go nawet naciągać po takim dystansie i pracuje prawidłowo. W osobnym wątku mam więcej na ten temat do powiedzenia ale to później. Dziś także odczyściłem kolektory bo zapiekło się wszystko ale dzięki temu, że w miarę na świeżo czyszczę to jest stosunkowo proste niż jakbym to zaniedbał na dłużej.

[ img ]

Tak czy inaczej Tracer pokazał znowu klasę i dojechał tam gdzie chcieliśmy, nie było żadnych problemów technicznych czy niedomagań - bowiem był też do tego przygotowany. Kontroli i reakcji wymagały śruby stelaża od kufrów bo zaczęły się same odkręcać od wibracji a był naprawdę mocno dojechane przed wyjazdem bo 3 dni przed startem je zakładałem. Jednak trzeba na to patrzeć w miarę regularnie, spotykałem też motocykle z kiwającymi się kuframi i chyba właśnie kolegom się to poluzowało mam nadzieję że nie zgubili bagażu.

Tak więc melduję obecność na forum i dziękuję za sugestie kolegów co i jak w związku z Albanią, część wskazówek była przydatna.

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2022-06-26 11:49:05 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Niestety wszystko co fajne szybko się kończy ... najważniejsze, że wyjazd był udany.
Zębatka, łańcuch i cała reszta jak nowa :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2022-07-12 13:03:39 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-08-05 08:39:48
Posty: 372
Lokalizacja: Kołobrzeg
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha Tracer 900 GT
Blue7 mogę się jakoś z Tobą jakoś skontaktować ale nie przez priv tutaj? Od dwóch tygodni wyskakuje jakiś error i nie mogę nic napisać.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2022-07-12 13:13:24 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
OK


Ostatnio edytowano 2022-07-12 14:01:53 przez blue7, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2022-07-12 13:50:41 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-08-05 08:39:48
Posty: 372
Lokalizacja: Kołobrzeg
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha Tracer 900 GT
Zapisałem, można kasować :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2022-10-15 14:27:02 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-08-05 08:39:48
Posty: 372
Lokalizacja: Kołobrzeg
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha Tracer 900 GT
Blue7 dostałeś odpowiedź na priv?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2022-12-07 09:45:22 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-08-05 08:39:48
Posty: 372
Lokalizacja: Kołobrzeg
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha Tracer 900 GT
Próbuje od paru dni do Ciebie napisać na privie odnośnie tej kamery ale jak chcę wysłać wiadomość do wyskakuje error jakiś tam.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 365 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org