Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2013-05-17 08:10:19 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2010-04-17 20:42:51
Posty: 198
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: thundercat
Z racji tego że zostałem upomniany by nie spamować w innym temacie zgłaszam tu propozycje by zmienić regulamin forum a mianowicie część w której nowi użytkownicy są zobligowani do przywitania się w powitalni.

Nie oszukujmy się punkt ten w regulaminie tworzy więcej spamu niż jest to konieczne. Wielu ludzi piszących posty na naszym forum (pojawiający się pierwszy raz użytkownicy) często są w tematach karceni właśnie za nie odwiedzenie powitalni na samym początku, przez to zanim w jakimś temacie zobaczymy jakaś merytorycznie dobrą odpowiedz mija pół strony upominania się o wpis do powitalni co i tak jest bez celowe bo co komu da parę postów typu - Część jestem Sebastian mam tyle i tyle lat latam od tyle i tyle na takim i takim motungu. Nie ma co oszukiwać większość ludzi piszących nie szuka tu sobie przyjaciół a merytorycznej pomocy w swoim problemie a po rozwiązaniu go nie będą chcieli jakoś sie udzielać społecznościowo na forum.

Oczywiście nie pisze tu by powitalnie broń Boże usunąć, zostawiłbym ją ludziom którym chcą sie przywitać itd ale nie powinno się narzucać im tego odgórnie regulaminem bo i tak napiszą jakieś bzdety by tylko post się nabił (złoże się że często i nie prawdziwe).

Znosząc ten punkt regulaminu uważam że zmniejszy się spam w tematach i wątki staną się bardziej przejrzyste. Taka moja propozycja zapraszam do dyskusji :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: regulamin - powitalnia
PostNapisane: 2013-05-17 08:10:19 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2013-05-17 08:41:12 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2011-09-28 09:12:05
Posty: 1460
Lokalizacja: Kraków,Skawina i inne Wioski :)
Płeć: Mężczyzna
Telefon: zaufania....
Obecne moto: odjechalo w swiat
Jest w tym jakaś racja... ale osobiście ciężko mi się do tego odnieść, może przez konserwatywny pogląd "najpierw jak gdzieś wchodzisz to się witasz, a nie od razu walisz kawę na ławę".

fizol napisał(a):
Wielu ludzi piszących posty na naszym forum (pojawiający się pierwszy raz użytkownicy) często są w tematach karceni właśnie za nie odwiedzenie powitalni na samym początku, przez to zanim w jakimś temacie zobaczymy jakaś merytorycznie dobrą odpowiedz mija pół strony upominania się o wpis do powitaln


To oznacza, że inni userzy tego pilnują, być może to kwestia dobrego wychowania o czym pisałem powyżej.
Nie chcą dyskutować z kimś "kogo nie znają". Może i faktycznie troszkę to naciągam, ale... REGULAMIN jest REGULAMIN 8)
Zasady trzeba mieć... bo się towarzystwo porozłazi...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-05-17 08:54:08 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2010-04-17 20:42:51
Posty: 198
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: thundercat
Brodzins napisał(a):

To oznacza, że inni userzy tego pilnują, być może to kwestia dobrego wychowania o czym pisałem powyżej.
Nie chcą dyskutować z kimś "kogo nie znają".


Niektórzy tak, ale niektórzy po prostu chcą coś napisać a że na dany temat nie mają nic do powiedzenia napiszą przynajmniej "leć najpierw do powitalni" i nie oszukujmy się jaki odsetek forum naprawdę zagląda cały czas do powitalni witać wszystkich tam piszących.

Cytuj:
Może i faktycznie troszkę to naciągam, ale... REGULAMIN jest REGULAMIN 8)
Zasady trzeba mieć... bo się towarzystwo porozłazi...


Popieram ale zasady dostosowuje się do zaistniałych czasów i sytuacji cóż by to było gdyby od średniowiecza prawa nie zmieniać :D :P
(trochę przekoloryzowane, ale przesłanie chyba wszyscy zrozumieją ;) )


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-05-17 08:57:46 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2011-09-28 09:12:05
Posty: 1460
Lokalizacja: Kraków,Skawina i inne Wioski :)
Płeć: Mężczyzna
Telefon: zaufania....
Obecne moto: odjechalo w swiat
fizol napisał(a):
Popieram ale zasady dostosowuje się do zaistniałych czasów i sytuacji cóż by to było gdyby od średniowiecza prawa nie zmieniać :D :P
(trochę przekoloryzowane, ale przesłanie chyba wszyscy zrozumieją ;) )


tak i obaj możemy kolorować w obie strony :)

ja bardziej mówię do tego, że ostatnio modyfikowaliśmy regulamin pod "obecne czasy".

To tylko moje zdanie, niech się reszta wypowie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-05-17 09:01:01 
Człowiek Szafka

Dołączył(a): 2008-12-03 13:04:26
Posty: 2647
Lokalizacja: Pulki k.Puław
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 693183962
Obecne moto: VFR 800 FI 2000r
Kolega fizol zrozumiał mój przekaz i wielkie brawa za to natomiast kolega MarcinN musi przemyśleć przez tydzień swoje zachowanie.

Temat pod dyskusję jest.
Moim zdaniem powitalnia jest potrzebna jak i podstawowe zasady określające społeczność na forum.

Otwartością reagujemy na otwartość.
Dlatego miło jest gdy nowy ładnie nam się przedstawi.
Spersonalizuje swój profil.

Także czekam na dalsze opinię na temat ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-05-17 09:15:04 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
jak dla mnie powitalnia to troszkę bzdet. idąc na zakupy do sklepu nie opowiadam kasjerce historii mojego życia, a jedyne "dzień dobry" które można spokojnie klepnąć w czacie lub nawet w pierwszy poście na zasadzie "hej, to mój pierwszy post, siemka. słuchajcie, mam taki problem że nie mogę piwka otworzyć, kochane forum pomóż!"

sam nie czytam powitalni, bo to troszkę spamowalnia, dla tego wspominałem gdzie indziej o ignorowaniu działów żeby np. powitalnię u siebie wyciąć. co innego gdyby była nieobowiązkowa. czasem w powitalni naprawdę ciekawe tematy powstają, więc gdyby nie była obligatoryjna, to pewnie częściej bym zerkał... bo mniej śmieciowych wpisów by było. przez jakiś czas odsyłałem ludzi do powitalni, ale ostatnio uznałem że to nie ma sensu... ja tam przychylam się do pomysłu fizola.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-05-18 00:24:23 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2331
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
fizol napisał(a):
Nie ma co oszukiwać większość ludzi piszących nie szuka tu sobie przyjaciół a merytorycznej pomocy w swoim problemie a po rozwiązaniu go nie będą chcieli jakoś sie udzielać społecznościowo na forum.

Zdziwiłbyś się ilu ludzi to forum powiązało ze sobą i spotykają się teraz regularnie na żywo ;)
Jedna druga wspólna jazda umówiona przez forum, a teraz regularne dogrywanie w telefonach.
Jestem za tym, żeby użytkownicy którzy w jakimś temacie piszą pierwszego posta zaczynając: "hej, jestem nowy na forum więc chciałbym się przywitać blablabla..." nie byli bluzgani za nie nastukanie posta w powitalni :)
Ale z drugiej strony masa pojawia się takich buców, którzy się rejestrują żeby wrzucić sobie linka z moto do oceny, albo linka z moto do sprzedania...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-05-18 00:52:20 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2010-04-17 20:42:51
Posty: 198
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: thundercat
rhazz napisał(a):
fizol napisał(a):
Nie ma co oszukiwać większość ludzi piszących nie szuka tu sobie przyjaciół a merytorycznej pomocy w swoim problemie a po rozwiązaniu go nie będą chcieli jakoś sie udzielać społecznościowo na forum.

Zdziwiłbyś się ilu ludzi to forum powiązało ze sobą i spotykają się teraz regularnie na żywo ;)
Jedna druga wspólna jazda umówiona przez forum, a teraz regularne dogrywanie w telefonach.
Jestem za tym, żeby użytkownicy którzy w jakimś temacie piszą pierwszego posta zaczynając: "hej, jestem nowy na forum więc chciałbym się przywitać blablabla..." nie byli bluzgani za nie nastukanie posta w powitalni :)
Ale z drugiej strony masa pojawia się takich buców, którzy się rejestrują żeby wrzucić sobie linka z moto do oceny, albo linka z moto do sprzedania...


Tu już nie chodzi o to czy ktoś się poznaje przez forum czy nie lub czy chce uczestniczyć w życiu forum. W tym miejscu odbiegło mi się trochę od tego co był co było ważne. Nikt broni poznawać się i tak dalej chodzi tu przede wszystkim o to by znieść i tak nieskuteczny i nikomu (moim zdaniem) niepotrzebny punkt w regulaminie. Wiem, że pojawia się wiele buców co tylko chcą szybko sprawdzić jakieś moto itp ale czy punktem w regulaminie o obowiązku przywitania się w powitalni coś się zmieni ? I tak napisze tego swojego posta i tak bo ludzi nie zmienisz. Gdyby tego punktu nie było nie będzie przez pół strony odsyłania do powitalni i wątki staną się bardziej przejrzyste. Osoba która będzie kulturalna sama poczuje sie zobligowana by sie przywitać a jesli nie to wiesz, że masz do czynienia z jakimś bucem i nie ma sensu na tą osobę tracić czasu i tyle. Jeśli uważasz że osoba która się nie przywitała w powitalni postąpiła - no sam nie wiem jak to określić może "nie fer" co do twojej osoby po prostu jej nie opisuj w temacie i tyle. Poza tym bądźmy szczerzy po czym większość poznaje że dana osoba się nie przywitała ... najczęściej po tym że to jej pierwszy post na forum jeśli już będzie miała z 3 lub 4 ( nabite bez przywitania sie gdzieś)) to już nikt nie napiszę bo szczerze wątpię, że wszyscy codziennie wertują powitalnie i sprawdzają kto tu się nowy pojawił.

Proponuje zmienić punt o powitalni w ten sposób, że nie będzie wymagane wpisanie się do niej a jedynie zalecane. Tyle ode mnie :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-05-18 20:25:39 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2011-09-28 09:12:05
Posty: 1460
Lokalizacja: Kraków,Skawina i inne Wioski :)
Płeć: Mężczyzna
Telefon: zaufania....
Obecne moto: odjechalo w swiat
rhazz napisał(a):
Jestem za tym, żeby użytkownicy którzy w jakimś temacie piszą pierwszego posta zaczynając: "hej, jestem nowy na forum więc chciałbym się przywitać blablabla..." nie byli bluzgani za nie nastukanie posta w powitalni :)



Jeśli post jest sformułowany w taki sposób, to z reguły osoba posiada podstawy kultury osobistej i jakoś nie zauważam, żeby były kierowane bluzgi w jej stronę.

rhazz napisał(a):
Ale z drugiej strony masa pojawia się takich buców, którzy się rejestrują żeby wrzucić sobie linka z moto do oceny, albo linka z moto do sprzedania...


Natomiast jeśli chodzi o 2 część Twojej wypowiedzi, jeśli ktoś pisze w 1 poście na forum:
"Mam fz6, coś mi dzwoni w silniku, nie wiecie co to może być? pozdro"
To jego postawa skutkuje tym, że ludzie reagują jak reagują, czyli spammują pisząc "do powitalni".


fizol napisał(a):
Proponuje zmienić punt o powitalni w ten sposób, że nie będzie wymagane wpisanie się do niej a jedynie zalecane. Tyle ode mnie :)


Ja jestem na NIE.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-05-18 21:12:30 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2012-01-29 15:38:22
Posty: 1298
Lokalizacja: Szprotawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 697 226 949
Obecne moto: fzs 600 fazer 2000r
może nie tyle wznieść, co napisać np: jeśli jesteś kulturalny i chcesz uczestniczyć w żuciu forum, to zapraszamy do przywitania się z innymi użytkownikami

j@ck... Twoje literówki wywołały uśmiech na mej twarzy :)
Pożujmy razem :)
Bro


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-05-18 21:46:53 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
szczerze, dla mnie koniec wymuszania przywitań pogłębił by podział pomiędzy buc... gśćmi którzy tutaj są, bo mają interes a tymi którzy tutaj są, bo im się podoba. byłem w warszawie na delegacji, spotkałem się z ludźmi z forum, w tym z tymi którzy nie są mega aktywni i naprawdę mi się podobało. i tak każdy wie kto się udziela a kto nie. mamy kilka nicków które piszą, i mase które mają swoje problemy. post w przywitalni nic nie zmieni w tym podziale. za to usunięcie obowiązku - i owszem, bo teraz jeśli ktoś będzie chciał się zgadać, na dłużej zawitać, to sam z siebie napisze coś w przywitalni, będzie się udzielał, i... dostanie pomoc. jeśli ktoś będzie olewał temat, i tylko z problemem wyskoczy, to zostanie olany. to moje podejście.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-05-20 14:25:26 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2010-07-19 15:37:48
Posty: 80
Lokalizacja: Czechowice-Dz/Kraków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: YZF 600
misiakw napisał(a):
post w przywitalni nic nie zmieni w tym podziale. za to usunięcie obowiązku - i owszem, bo teraz jeśli ktoś będzie chciał się zgadać, na dłużej zawitać, to sam z siebie napisze coś w przywitalni, będzie się udzielał, i... dostanie pomoc.

Na tym powinien zakończyć się ten temat. Naganianie ludzi do powitalni jest głupie i śmieszne. Co wam z tego, że ktoś napisze w powitalni "cześć, jestem Romek i jestem nowy na forum" i dostanie 3x odpowiedź "cześć", "witamy!", "hej!"? Jak ktoś chce się integrować z forumową ekipą to napisze w powitalni posta na 10 linijek, opisze gdzie mieszka, czym jeździł wcześniej, zachęci ludzi z okolicy do wspólnych wypadów i tyle. Na takie powitanie można odpisać czymś więcej niż "cześć!" a i takie powitania mają większą wartość niż wymuszone jedno zdanie...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-05-20 19:17:47 
Wesoły Grzybiarz

Dołączył(a): 2012-02-13 22:51:28
Posty: 987
Lokalizacja: WCI
Płeć: Mężczyzna
Telefon: ma ten kto powinien
Obecne moto: ZX636R 04
Ja nie będę pomagał komukolwiek, w czymkolwiek - jeśli dana osoba nic nie wnosi i ma w nosie zasady miejsca -"forum" do którego dołącza - bez względu na to z jakiego powodu to nastąpiło.
Jak się ktoś ze mną nie wita przy stoliku - to nie zamierzam takiego osobnika tolerować, a już tym bardziej nie będzie pobłażania za błędy.
Napisałem swoje zdanie - ostre i chamskie - ale "wszyscy" w tym i ja - mamy prawo mieć swoje poglądy i system postępowania.
Dlaczego jest pół strony przypominania o powitalni?? - bo sporo ludzi myśli podobnie do mnie - obcemu a do tego "bucowi" - nie pomagam... chyba że się gość przywita - okaże choć odrobinę ludzkich odruchów i napisze cokolwiek.
Są przypadki że ludzie się nabijają właśnie z takich "buców" - bo mam problem to mi forum - już tu i teraz na pilnie - pomoże. Otóż nie - i cieszę się że w tym uczestniczę.
Wg mnie to jest forum - ludzi którzy chcą się w jakiś sposób wspierać - ale czując choćby niewielką wieź w tym towarzystwie internetowym - i nie ma w tym wszystkim miejsca na "dojenie i cwaniakowanie".

Zróbmy dział dla nowych którzy mają wyj.... na forum a chcą jedynie pomocy - zobaczymy kto będzie tam zaglądał... wg mnie - będzie to dział pojedynczych postów.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-05-20 21:54:25 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2010-10-22 21:46:14
Posty: 700
Lokalizacja: Legionowo
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz1
szumu o powitalnie dużo a ja z ciekawości chciałem zobaczyć jak miąchal się przywitał :)
no i niestety nie ma posta z powitalni
szukam dalej brodzis też brak

no i żeby nie było zastanawiałem się co sam napisałem też nie mogłem znaleźć więc w w postach pod szukaj nie ma powitalni albo coś źle robie

moje zdanie jest takie fakt przywitać by się wypadało
ale jak wchodzę w nowe towarzystwo to nie opisuję siebie nie wiadomo jak tylko rzucam cześć lub dzień dobry i chyba nie jestem wtedy bucem

sztuczne to i nadmuchane


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-05-20 21:56:42 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-09-07 17:54:43
Posty: 697
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Street Triple 675
taz1612 napisał(a):
szumu o powitalnie dużo a ja z ciekawości chciałem zobaczyć jak miąchal się przywitał :)
no i niestety nie ma posta z powitalni
szukam dalej brodzis też brak

no i żeby nie było zastanawiałem się co sam napisałem też nie mogłem znaleźć więc w w postach pod szukaj nie ma powitalni albo coś źle robie


Na forum jest prawie 6 tysięcy użytkowników. Z tego co się domyśliłem to tematy z powitalni są regularnie usuwane, żeby nie robić śmietniska ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org