Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2018-02-08 19:31:53 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2008-02-24 19:17:18
Posty: 263
Lokalizacja: Poznań
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Nikon
Obecne moto: XV535-XJ600-FZS600
Czy tylko ja mam wrażenie, że zamykanie wątków mija się z celem i powoduje bałagan na forum?
Tak jak w wątku z tego linka: viewtopic.php?f=21&t=22080&start=45
Może autor wątku wyczerpał temat. Ale za chwilę, za dzień, za tydzień może się pojawić się ktoś jeszcze z takim samym lub podobnym problemem i będzie musiał zakładać następny taki sam. A sam autor też może przecież za jakiś czas wrócić do niego, ale nie będzie już miał takiej możliwości. Bo przecież jeszcze nie zakończył opisywanych prac.
Nie było by lepiej i czytelniej, gdyby tematów nie powielać, a kontynuować w już utworzonych?
Myślę, że wyszłoby to na plus dla użytkowników i dla forum.

Siojek:
Autor zawsze może poprosić modów o otwarcie tematu. A użytkownicy i tak zakładają nowe i nie korzystają z szukalni :)
Skoro autor stwierdził że wyczerpał temat i pięknie podziękował to nie ma sensu ciągnięcia off-topów.


Ostatnio edytowano 2018-02-14 17:45:21 przez toooomelo, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zamykanie wątków.
PostNapisane: 2018-02-08 19:31:53 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2018-02-08 21:05:37 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2015-03-27 22:44:10
Posty: 284
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer 04
Tematy i tak pojawiają się nowe w kwestiach poruszanych w przeszłości, czy są one zamykane, czy nie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-02-08 23:31:30 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2008-02-24 19:17:18
Posty: 263
Lokalizacja: Poznań
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Nikon
Obecne moto: XV535-XJ600-FZS600
Siojek:
... użytkownicy i tak zakładają nowe i nie korzystają z szukalni

Powinno się mobilizować użytkowników do "szukania", a nie pozwalać na dublowanie tematów. To właśnie rola moderatorów.


Skoro autor stwierdził że wyczerpał temat i pięknie podziękował to nie ma sensu ciągnięcia off-topów.
Autor sam jeszcze nie wiedział, czy wyczerpał temat. Czytałeś go? Czy zakończył prace? Nie.
Zamykając wątek nie będzie ani off-topu, ani dyskusji tematycznej.
Dla mnie działanie bez sensu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-02-14 17:46:28 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2008-02-24 19:17:18
Posty: 263
Lokalizacja: Poznań
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Nikon
Obecne moto: XV535-XJ600-FZS600
I już nie dowiemy się czy i jak kolega poradził sobie ze szpilkami.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-02-15 01:16:59 
Moderator globalny

Dołączył(a): 2012-04-20 21:21:46
Posty: 556
Lokalizacja: WWE
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Galaxy S10 :P
Obecne moto: Kocio
toooomelo napisał(a):
Autor sam jeszcze nie wiedział, czy wyczerpał temat. Czytałeś go? Czy zakończył prace? Nie.


Czytałem i wiesz chyba zakończył pracę bo napisał w ostatnim poście:

"ps. oddałem moto na serwis aby odkręcili wahacz i założyli uszczelkę przeciwpyłową której sprzedający mi motocykl zapomniał założyć (ja nie byłem w stanie z metrową dźwignią odkręcić śruby od wahacza) oraz wykręcić tą ułamaną szpilkę. Zrobili to w sumie w moment, po 2 godzinkach miałem odwieziony motocykl pod dom z powrotem. Koszt 280pln z transportem. Tyle co się nasłuchałem że lepiej tego nie ruszać, bo może się więcej szpilek ułamać a przy próbach rozwiercenia może się wiertło złamać i zostać w szpilce - postanowiłem nie ruszać pozostałych 7 szpilek, tylko je wyczyszczę naftą i tyle. Jeśli zajdzie kiedyś konieczność to się ogarnie. Na razie nie mam funduszy na takie ryzyko."


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-02-24 13:58:44 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2018-01-02 13:54:29
Posty: 174
Lokalizacja: Jelenia Góra
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fz6 s2
Dokładnie. Potwierdzam że zakończyłem pracę przy szpilkach. Co prawda nie tak jak bym tego ja sam chciał ale narazie funduszy na takie ryzyko brak.
Z opcji szukaj oczywiście korzystałem, ale nie znalazłem odpowiedzi na wszystkie nurtujące mnie pytania, stąd powstał tamten wątek. Temat został wyczerpany jak dla mnie, osobiście nie prosiłem o zamknięcie - może ktoś kogo temat dotyczy chciałby go kontynuować.

Odnoście szukania założonych już tematów jest jeden mały problem. W wątkach takich często zdjęcia które wnosiły dużo, po prostu znikają, wygasają. Dlatego ludzie zakładają nowe wątki i je powielają.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org