Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2021-05-11 04:01:52 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2021-05-09 02:24:38
Posty: 8
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S
Cześć.
Otóż od dwóch dni jestem właścicielem FZ6, dzisiaj po lekkiej trasie byłem na myjni, wszystko fajnie, ale po wyjechaniu z myjni, przy wrzuceniu jedynki neutral nie gaśnie, a lekko przygasa, dopiero jak ruszę, to gaśnie, a następnie zaświeca się przy każdej zmianie biegów, tzn za każdym razem, gdy wcisnę klamkę sprzęgła.
W zasadzie, gdy już dojechałem do domu, objaw ten występował już tylko przy pierwszych2-3 biegach, ale nadal.
Rozumiem, że gdzieś się woda dostała i robi zwarcie, dlatego chciałbym to zabezpieczyć na przyszłość, ktoś już może miał podobny przypadek?
pozdro!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-05-11 04:01:52 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2021-05-11 07:12:15 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2312
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Ja też tak miałem przez 3 lata, samo ustępuje po wyschnięciu. Nie pamiętam już teraz gdzie jest czujnik ale jak nie będzie atakowany bezpośrednio strugą wody to problem nie występuje. Ponieważ samo to wracało do normy i nigdy nie przechodziło w większy problem to nie walczyłem z tym.

Po wyjechaniu z myjni zawsze stawiałem motocykl jeszcze na stopce bocznej i przechylałem dodatkowo na bok aż tylne albo oba koła były w powietrzu, wtedy bardzo dużo wody zgromadzonej na silniku wylewa się bokiem, inaczej ta woda jest tam uwięziona i długo odparowuje zostawiając brud i być może powodując gdzieś tam korozję. Spokojnie, stopka wytrzyma bez problemu :) oprzyj moto o biodro, prawa ręka za prawą rączkę na ogonie, lewa za lewą manetkę, koło skręcone w lewo (może być na blokadzie skrętu dla pewności) i ciągniesz motocykl na siebie aż tył pójdzie w górę. Jak już tył jest wysoko i znajdziesz punkt równowagi to naciskasz prawą ręką ogon w dół i wtedy przód idzie w górę i całe moto bez wysiłku stoi na stopce w powietrzu i możesz obracać się z motocyklem dookoła stopki. Dzięki temu można też w ciasnym miejscu parkingowym obrócić motocykl jak na cyrku, bardzo przydatne. S1 ma stopkę pod środkiem ciężkości motocykla, mądrze zaprojektowane.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-05-11 12:02:32 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2021-05-09 02:24:38
Posty: 8
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S
Dzięki za odpowiedź.
Czyli nie mam się co zbytnio przejmować :D
Sposób ciekawy, przy okazji przetestuję


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot]


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org