Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2022-02-04 14:16:57 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2018-01-02 13:54:29
Posty: 174
Lokalizacja: Jelenia Góra
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fz6 s2
misiakw napisał(a):
No więc CZEGO właściwie się obawiasz z lampą?

Właśnie tego się obawiam.
misiakw napisał(a):
Bo co, sądzisz że za granicą na drodze ktoś cię nie pusci dalej bo świecisz nie w tę stronę?

Ile ludzi na forum, tyle wypowiedzi. Przez ostatnie kilka lat ciągle czytam wpisy i wypowiedzi osób na forach, grupach odnośnie angielskich lamp że w podświadomości jednak człowiek zastanawia się i zadaje sobie pytanie ,,a może oni jednak mają rację, i mogą wynikać z tego jakieś nieprzyjemności?"
Jeżdżąc po Polsce nigdy problemów nie miałem, nikt nie zwracał na to uwagi, przeglądy przechodzę w jednej i tej samej stacji kontroli pojazdów z roku na rok ale mając szersze plany na rok 2022, chciałbym nie zastanawiać się jadąc np do Chorwacji przez Czechy, Austrie, Węgry i mając z tyłu głowy myśl że mogą mnie zatrzymać przez lampę bo akurat w danym kraju policjant będzie bardziej zwracał uwagi na takie niuanse.
Tak czy siak, lampa zakupiona, czekam na wysyłkę, przyjdzie to wymienię i problem z głowy. Wiadomo, wolałbym te pieniądze przeznaczyć na inne rzeczy, jak obszycie na nowo i wyprofilowanie kanapy w fazerze ale.. no trudno. Lżej na berecie :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2022-02-04 14:16:57 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2022-02-04 14:21:13 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2018-01-02 13:54:29
Posty: 174
Lokalizacja: Jelenia Góra
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fz6 s2
misiakw napisał(a):
opisuje to dyrektywa 2009/40/WE Parlamentu Europejskiego (tutaj treść). A tam masz taki zapis (Rozdział III, Art 10 par 3)

Prawo jest prawo, ja wiem. Ale weź to później spróbuj wytłumaczyć policjantowi w obcym kraju, w innym języku gdy ten będzie miał odmienne zdanie i nie koniecznie znał dobrze obowiązujące dyrektywy.
Przypominają mi się te filmiki zamieszczane na facebooku i youtube z policjantami próbującymi nałożyć grzywnę na osobę nie zasłaniającą ust i nosa w miejscu publicznym - znającym lepiej prawo i obowiązujące przepisy od przysłowiowego ,,kowalskiego".


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2022-02-04 16:54:48 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3821
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
Oskarkor napisał(a):
jednak człowiek zastanawia się i zadaje sobie pytanie ,,a może oni jednak mają rację, i mogą wynikać z tego jakieś nieprzyjemności?"

rozumiem cię bo sam mam lampę angielską i drażni mnie ze ta myśl siedzi gdzieś pod potylicą. I pewnie jak zmienię moto to też będę szukał sposobu na spokój w głowie. koniec końców przepisy przepisami, jak kogoś oslepię i wjedzie mi na czołówkę albo trzepnie w drzewo to też słaba sytuacja i jednak zmiana jest po prostu najlepszym sposobem - w końcu móimy tu o "nieczepianiu sie za granicą" ale trzeba pamietac że na samym początku jest przejscie przeglądu - no a taka lampa nie powinna przeglądu przejśc i kropka.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org