Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2023-03-20 02:13:00 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Co do wypalania świec, w cylindrze też są narażone na wysokie temperatury i są do nich przystosowane. Płomień na kuchence nie jest tak agresywny jak w jakimś palniku. Dbał bym o to żeby opalać tylko tyle żeby pozbyć się zanieczyszczeń, można też delikatnie przetrzeć elektrody jakimś starym paskiem skórzanym. Przed ponownym wkręceniem warto je wystudzić do temp pokojowej żeby przy wkręcaniu nie przekłamać siły dokręcenia kluczem dynamometrycznym. To są małe siły, raptem 10-12Nm.

Tak czy inaczej, zaklejona świeca po tak symbolicznym przebiegu to oznaka, że coś niedobrego dzieje się z podawaniem paliwa. Czy wszystkie świece są w tak samo złym stanie? Jak długo motocykl był na ssaniu? Czy spaliny na rozgrzanym silniku mają mocny zapach niedopalonego paliwa?

Co do forum BMW, zarejestrowałem się tam 2 lata temu po zakupie babci Brunhildy r1200gs, ale szybko przestałem się tam udzielać. Ewidentnie nastrój na forum jest mało przyjazny i żeby tam zostać dobrze odebranym trzeba być znakomitym mechanikiem albo poetą. Albo atrakcyjną kobietą. Pytania laików nader często są krytykowane za brak odpowiedniego zorientowania w dotychczasowych wpisach i tematach, gdzie przy forum na którym dziennie wpada kilkaset postów szukanie informacji jest jak szukanie poroża jednorożca. Jak już wykażesz się umiejętnością szukania i w pytaniu zabrzmisz jakbyś wiedział o co kaman ale jednak nadal pytasz, to wybijesz sobie zęby o "a po co w tym grzebiesz, tak się tego nie robi, kupiłeś drogą maszynę a chcesz zaoszczedzić na serwisie" i nagle zaczyna się gównoburza o politykę, religię, szczękę Małgosi Rozenek, smak prawdziwych michałków i o to kto zabił Laurę Palmer.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2023-03-20 02:13:00 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2023-03-20 10:14:16 
Niemowlak

Dołączył(a): 2022-09-05 14:54:33
Posty: 28
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: CBF600-VFR800
sfazowany napisał(a):
Tak czy inaczej, zaklejona świeca po tak symbolicznym przebiegu to oznaka, że coś niedobrego dzieje się z podawaniem paliwa. Czy wszystkie świece są w tak samo złym stanie? Jak długo motocykl był na ssaniu? Czy spaliny na rozgrzanym silniku mają mocny zapach niedopalonego paliwa?


To co mogę napisać to jednie potwierdzić że ewidentnie problem jest szerszy niż tylko sama świeca. Jeżeli problem będzie się pojawiał dalej to moim zdaniem warto byłoby sprawdzić takie podstawowe kwestie jak luzy zaworowe oraz zrobić synchronizację przepustnic. Skoro silnik jest na wtrysku wiele więcej nie wymyślimy bo nie pokręcimy sobie tutaj w celu regulacji składu mieszanki, itp. jak przy gaźniku. Czy problem jest na wszystkich cylindrach czy tylko na jednym, itd.?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2023-03-20 10:40:24 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2016-03-01 21:03:14
Posty: 1466
Lokalizacja: Warka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ready to remont
W tym senk że tu gaźnik


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2023-03-20 11:57:30 
Niemowlak

Dołączył(a): 2022-09-05 14:54:33
Posty: 28
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: CBF600-VFR800
Jak gaźnik to prosty temat... :-) Trzeba mieć tyko śrubokręt kątowy ale Fazera nie znam więc nie wiem jaki jest dostęp do regulacji składem mieszanki.
Ewidentnie trzeba wkręcić dyszę tu i ówdzie pod warunkiem, że gaźniki czyste.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2023-03-20 12:31:23 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2016-03-01 21:03:14
Posty: 1466
Lokalizacja: Warka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ready to remont
Nie ma co szaleć na początku diagnozy, nabuhodonozor4 trzeba pojeździć poobserwować, używaj ssania jak naj mniej się da to zobaczymy co dalej.
Zabawa z gaźnikami jest wymagająca i czasochłonna więc nie ma co się ładować na ślepo w koszta


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2023-03-20 14:39:15 
Niemowlak

Dołączył(a): 2022-09-05 14:54:33
Posty: 28
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: CBF600-VFR800
Pytanie czy tak było czy problem się pojawił po zimie, itd., itp...
Jak kupowałem CBF-kę sprzedający twierdził, że zrobił wszystko co możliwe w serwisie ale jednak silniki na gaźniku mu nie leżą i chce się pozbyć problemu na poczet zakupu z wtryskiem.
OK... Przynajmniej był szczery i faktycznie... Sprzęt zakupiłem i niby wszystko było OK ale po rozgrzaniu miał tendencję do zalewania się. Temat okazał się trywialny... "fachura" totalnie rozregulował gaźniki które owszem wyczyścił, itd. ale nie ogarnął tego do końca. Po ustawieniu mieszanki na punkt wyjściowy wg serwisówki moto zaczęło palić "na widok kluczyka"... Delikatne korekty +/- wzorując się na wyglądzie świecy doszedłem do optimum i nie mam żadnych problemów z zalewaniem świec, itd... Jedyna rada to oddać sprzęta komuś kumatemu bo na eksperymenty szkoda czasu i kasy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2023-03-21 13:22:37 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2019-03-14 12:26:17
Posty: 273
Lokalizacja: wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: bmw s1000xr
tuzmen
''poczytaj na forum bmw co tam się dzieje...'' jak ja Ciebie dobrze rozumiem :D . Gdy kupiłem XR'a postanowiłem się zapisać na tym forum . Moje członkostwo skończyło sie na przeczytaniu kilku postów i..tyle :lol: . Towarzystwo wzajemnej adoracji przekonane o swojej , nie wiadomo z czego wynikajacej , wyjątkowości .


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2023-03-22 11:26:39 
Niemowlak

Dołączył(a): 2022-09-05 14:54:33
Posty: 28
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: CBF600-VFR800
strażak napisał(a):
tuzmen
''poczytaj na forum bmw co tam się dzieje...'' jak ja Ciebie dobrze rozumiem :D . Gdy kupiłem XR'a postanowiłem się zapisać na tym forum . Moje członkostwo skończyło sie na przeczytaniu kilku postów i..tyle :lol: . Towarzystwo wzajemnej adoracji przekonane o swojej , nie wiadomo z czego wynikajacej , wyjątkowości .


Niestety Hoonda wiele od tych klimatów nie odstaje... Towarzystwo lewitujące niemalże momentami w oparach absurdu. Szkoda.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2023-04-13 18:16:52 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2022-06-01 22:18:08
Posty: 11
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 Fazer
I ponownie zbliżony problem. Po nocy w garażu chce odpalić i pojechać do pracy motocyklem. Odpalił od strzałki na ssaniu i po kilku sekundach zgasł. Poczekałem kilka minut i kolejna próba kilka sekund i zgon ... Wyprowadziłem z garażu postawiłem na słońcu pod blokiem wróciłem z pracy i fazerek odpalił pięknie i mięsiście . Pytanie : dać do czyszczenia gaźników i synchronizacji ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2023-04-13 18:57:31 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2008-02-24 19:17:18
Posty: 263
Lokalizacja: Poznań
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Nikon
Obecne moto: XV535-XJ600-FZS600
nabuhodonozor4 napisał(a):
Pytanie : dać do czyszczenia gaźników i synchronizacji ?

Od tego bym zaczął.
Ale to można zrobić samemu :wink:

P.S.
Jest na forum tutorial.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org