Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2018-03-27 15:06:46 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2018-03-26 22:13:51
Posty: 5
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha fz6
Witam. Mam problem poruszany juz na tym Forum, a mianowicie nie działający abs. Przy zakupie raz sprawdzilem czy dziala - dzialal na sliskim , pozniej juz nie mialem okazji sprawdzac ani wykorzystywac.. niedawno jechalem na sliskiej nawierzchi i troszke sie zdziwilem musząc wlasną reka dozowac klamke by koło sie nie blokowało, nastepnie na spokojnie zacząlem sprawdzac jak hamulec reaguje na blokowanie koła i niestety abs zaszawankował.. moja prosba do znających sie w temacie o pomoc w diagnozie ,przeprowadzeniu testu o ktorym już przeczytałem w innym wątku o usterkach abs- nie jestem mechanikiem i nie mam zielonego pojęcia jak mam sie do tego zabrac.. gdzie mam szukac wtyczki do zezworkowania i jak takowy test ma wyglądac . Z gory dziekuje za pomocne podpowiedzi.
Tomek.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-03-27 15:06:46 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

PostNapisane: 2018-03-27 19:53:14 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
Zacznij sprawdzanie od najgłupszego ale najprostszego powodu: bezpiecznik


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-03-27 21:35:14 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2018-03-26 22:13:51
Posty: 5
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha fz6
Na youtube znalazłem filmik w ktorym czlowiek pokazuje przeprowadzenie testów abs na fz1
https://youtu.be/9yIfH6CiiGM
udalo mi sie zlokalizowac wtyczke do zezworkowania pinów i wg filmiku przeprowadiłem test chyba nr1 dzwignia drżala pompe bylo słychac wiec chyba nie bezpiecznik wyswietliło mi jakieś bledy 11, 25 i 45 .. teraz pytanie do osób ktore przeprowadzaly taki test ..w jaki sposób sie kasuje błedy? Drugiego testu nie udało mi sie zainicjowac.. być moze jakieś błedy popełnialem lub inaczej sie wykonuje niz na filmiku na ktorym sie sugerowałem. I gdzie mogę znaleźc liste kodów czy też błedow?
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-03-27 23:48:25 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2016-03-01 21:03:14
Posty: 1466
Lokalizacja: Warka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ready to remont
Laament napisał(a):
Na youtube znalazłem filmik w ktorym czlowiek pokazuje przeprowadzenie testów abs na fz1
https://youtu.be/9yIfH6CiiGM
udalo mi sie zlokalizowac wtyczke do zezworkowania pinów i wg filmiku przeprowadiłem test chyba nr1 dzwignia drżala pompe bylo słychac wiec chyba nie bezpiecznik wyswietliło mi jakieś bledy 11, 25 i 45 .. teraz pytanie do osób ktore przeprowadzaly taki test ..w jaki sposób sie kasuje błedy? Drugiego testu nie udało mi sie zainicjowac.. być moze jakieś błedy popełnialem lub inaczej sie wykonuje niz na filmiku na ktorym sie sugerowałem. I gdzie mogę znaleźc liste kodów czy też błedow?
Pozdrawiam.


-błędy kasujesz w trybie serwisowym abs naciskając szybko kilka razy przycisk rozrusznika.
-kody błędów masz w manualu
-samo drżenie klamki czy pedału to za mało, musi być to na tyle silne że cofnie klamkę do pozycji prawie że wyjściowej


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-03-28 13:38:20 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2018-03-26 22:13:51
Posty: 5
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha fz6
Jstem albo za głupi na pokasowanie błedów albo sie nie chcą skasowac ..robie to w taki oto sposób. Przekręcam stacyjke na on czorwony przycisk odciecia zaplonu jest na off.. czekam az przeleci predkosciomierz wciskam wielokrotnie starter..i nic..


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-03-28 20:21:44 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2016-03-01 21:03:14
Posty: 1466
Lokalizacja: Warka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ready to remont
Laament napisał(a):
Jstem albo za głupi na pokasowanie błedów albo sie nie chcą skasowac ..robie to w taki oto sposób. Przekręcam stacyjke na on czorwony przycisk odciecia zaplonu jest na off.. czekam az przeleci predkosciomierz wciskam wielokrotnie starter..i nic..

jestes w trybie serwisowym absu?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-03-28 20:33:33 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2018-03-26 22:13:51
Posty: 5
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha fz6
Raczej tak skoro przeprowadza mi test nr 1 i na koniec wyswietla 3 błędy..
Od początku: rozebrałem owiewkę wyjąłem z kstki abs zaślepke ktora zapewne jest zworką 4 pinów w tej kostce... Podpiąłem w kstce 2 piny krokodylkami zwartymi ze sobą i przeprowadzam test w nastepujacy sposób.
Czerwony wylącznik zapłonu na off. Wciskam klamke lub pedał lub oba na raz i przekrecam stacyjke... Zaczyna drżec pompa manetka i pedal ale .. nie odbija az tak silnie by cofnąc do zera.. .. po tym tescie na koniec wyswietla bledy 11 25 i 42..
gasze stacyjke przekrecam ponownie i kilkanascie razy wciskam przycisk rozrusznika ... I nic... Błedy sa nadal... Czy cos robie nie tak... ? Czy te błedy i brak mozliwosci ich skasowania to usterka? Czy moja nieumiejetnosc zrozumienia prostych instrukcji?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-03-28 21:44:18 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2016-03-01 21:03:14
Posty: 1466
Lokalizacja: Warka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ready to remont
Malfunction code 11 (Front wheel sensor signal is not received properly.)

Malfunction code 25 (At the beginning of running, there is no pulse from the front wheel sensor.)

Malfunction code 42 (Rear wheel not recover from the locking tendency even though the signal
is continuously transmitted from the ABS ECU to release the hydraulic state [when the
battery voltage is normal].)

-- 2018-03-28 21:51:29 --

1. Connect the test coupler adapter “1” to the test coupler “2”. Refer to “[B-5] MALFUNCTION
CHECK BY THE ABS SELF DIAGNOSIS (PRESENT MALFUNCTION)”
1. ABS ECU
2. Front wheel sensor
3. Rear wheel sensor
4. Blue
5. Black
6. Yellow/White
7. White
8. Gray
ABS (ANTI-LOCK BRAKE SYSTEM)
8-102
2. Turn the main switch on.
• The multi-function display indicates previously recorded malfunction codes.
NOTE:
The ABS error code is not displayed during the diagnosis of the fuel injection.
3. Turn the engine stop switch off.
CAUTION:
ECA4S81019
If the starter switch is pushed without turning the engine stop switch off, it may damage the
starting motor gears or other parts, therefore be sure to turn it off.
4. Push the starter switch more than 10 times in 4 seconds to delete the malfunction codes.
NOTE:
If the malfunction codes cannot be cleared, the disconnection of the starter switch monitor leads
could be a cause.
5. Turn the main switch off.
6. Turn the main switch on again.
• Check that the ABS warning light goes on for 2 seconds, then goes out for 3 seconds and starts
flashing.
7. Turn the main switch off.
8. Disconnect the test coupler adapter from the test coupler, and install the protective cap with the
test coupler adapter. Deleting the malfunction code is now finished.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-03-28 22:12:27 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2018-03-26 22:13:51
Posty: 5
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha fz6
Dzieki jutro sprobuje jeszcze raz.

Sprobowalem po raz kolejny.. jak się okazuje robilem dokladnie to co w przedstawionej przez Ciebie instrukcji.. dodatkowo tym razem zatrzymalem kolo tylne a pokrecilem przednim i zniknął błąd nr 42 a na jego miejsce pojawil sie bląd nr 12 mniemam ze to to samo co nr 11 tylko od koła tylnego wiec bład ktory nie jest usterką a roznica w kręceniu sie koł.. błędow wg instrukcji skasowac się nie da czyli byc moze niedomaga cos w tym przełączniku jak napisane jest w poscie instruktażowym... Nie pozostaje mi pewnie nic innego jak nie zawracac sobie głowy abs.em.. ponieważ jak widac w załączonym temacie nie jestem w stanie go przeskoczyc.. dzieki kolego za zaangażowanie.
pozdrawiam Tomek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org