Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Nowe MT-09
PostNapisane: 2020-11-20 13:39:33 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2016-03-01 21:03:14
Posty: 1466
Lokalizacja: Warka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ready to remont
Ładny czy nie to kwestia gustu ale taki podział mocno blokuje elastyczność formatu treści, bo w dużym prostokącie to program decyduje o tym jak wygląda całość a tu fizyczny kształt.
Ciekawe czy da się wyświetlić pasek obrotomierza w jakiś czytelniejszy sposób


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re: Nowe MT-09
PostNapisane: 2020-11-20 13:39:33 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł: Re: Nowe MT-09
PostNapisane: 2020-11-20 15:14:54 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
Moim zdaniem to trochę przerost formy nad treścią i abstrachując od wyglądu to przejrzystość wyswietlacza budzi moje wątpliwości. W Tracerach 900 GT jak mój były z początku opinie ze wyświetlacz jest maly (względem BMW to na pewno) ale jak juz używam go od dłuższego czasu to jest w punkt odpowiednio duży i co najważniejsze- czytelny. Tutaj widać obrotomierz jest bardzo okrojony na skali więc będzie nam dawał mniej informacji i to mi się nie podoba, widać w którą stronę poszli ale nie do końca to wyszło. Wolałbym juz coś w stylu zegarów ze zwykłego Tracera 900 tylko w wersji kolorowej. Dziwi mnie tez ze skoro motocykl upodabnia się do BMW nie wzięto przykładu z ich doskonałego na dzisiejsze czasy wyświetlacza, jest spory eksperyment.
Juz wiadomo że Tracer 9 bedzie o równe 2000$ droższy od obecnego modelu co jest nie malą kwotą, ale też jest progress względem wyposażenia i lepszej specyfikacji.
Osobiście nie czuję się zafascynowany tą modernizacją, fajnie że dali lepsze zawieszenie sterowane elektronicznie ale całokształt jest równie szokujący jak zwykle MT09 z dziwną lampą.
A pro po świateł zastanawia mnie aspekt regulacji swiateł, bo u mnie płynnie reguluję je pokrętłem - czy tutaj te dolne LEDowe da się obniżyć w razie jazdy z pasażerem? Bo bedzie na pewno taka konieczność tylko czy to przewidzieli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowe MT-09
PostNapisane: 2020-11-20 15:32:51 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2009-08-16 19:46:14
Posty: 487
Lokalizacja: Wwa/B-stok
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: TnT
Niby kwestia gustu.
Na pewno spodoba się dla Haselhoffa :)
Załącznik:
Hasselhof.jpg [61.6 KiB]
Pobrane 279 razy


Też jak popatrzyłem na te z BMek, to wygląda to jakby Japonia nie miała grafików
i projektantówod do ogarnięcia tabletów albo na nich oszczędzała.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowe MT-09
PostNapisane: 2020-11-20 23:33:02 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
blue7 napisał(a):
A pro po świateł zastanawia mnie aspekt regulacji swiateł, bo u mnie płynnie reguluję je pokrętłem - czy tutaj te dolne LEDowe da się obniżyć w razie jazdy z pasażerem? Bo bedzie na pewno taka konieczność tylko czy to przewidzieli.

a czy to nie są halogeny? bo jeśli światło jest rozproszone to nawet jak przód się podniesie nie będą oślepiały


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowe MT-09
PostNapisane: 2020-11-21 00:14:51 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2284
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Lampa mijania z linią odcięcia wiązki będzie raziła bez wzgledu na rodzaj źródła światła. Jakaś regulacja będzie na pewno, ale czy z pokrętlem do łatwej obsługi to przekonamy się chyba dopiero jak 9tka pojawi się w salonach. Na filmiku widać że rozdzielono lampy, lewą na długie, prawą na mijania... przy takiej odległości między lampami wygląda to kiepsko. Skoro są już ledy i elektryczna regulacja zawieszenia to mogliby zrobić automatyczną zmianę wysokości świecenia po wybraniu trybu pracy zawieszenia (solo, bagaż, pasażer).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowe MT-09
PostNapisane: 2020-11-21 01:40:36 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2009-08-16 19:46:14
Posty: 487
Lokalizacja: Wwa/B-stok
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: TnT
To są LEDy bez kierowania na reflektor jak w 900.
Nie zdziwiłbym się jak to te same co w 700tce czy R1 :)
W 700 z 2020 nie ma nic o ustawianiu wiązki, tyle że na przeglądzie co 10 000.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowe MT-09
PostNapisane: 2020-11-21 01:51:18 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2284
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Nawet w najnowoczesniejszym aucie z matrycowymi ledami masz regulację wysokosci lampy na jej mocowaniu po podniesieniu maski, brak regulacji w motocyklu ktory jest duzo podatniejszy na zmianę wysokości swiecenia przy zmianach obciążenia byłby absurdem. Światło mijania bez linii odcięcia nie przeszloby homologacji i dopuszczenia do ruchu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowe MT-09
PostNapisane: 2020-11-21 16:18:53 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
Właśnie tego się obawiam, że tam nie ma tak łatwo dostępnej regulacji i byłby to znaczny minus. Stajemy się jako kierowcy i w ogóle użytkownicy coraz bardziej wygodni a producenci starają się zaspokoić tą potrzebę na różny sposób.
Fajny jest ten system z automatycznym dostrajaniem parametrów zawieszenia.
Dziwi mnie natomiast dlaczego przez tyle lat rozwoju motocykli nie upowszechnila się prosta i działająca regulacja wysokości świateł, że o autopoziomowaniu już nie wspomnę. Jeżdżę większość czasu z plecaczkiem ale zdarzają się też wyjazdu solo i wtedy manualnie wiem ile kliknięć na zawiasie "odjąć". W regulacji świateł nie na tak wyraźnego stopniowania przez co robi się to raczej na "oko".
Skoro już tak motocykle są unowocześniane życzyłbym sobie 8) aby był równie inteligentny jak mój smartfon i wiedział jak się ma zachowywać w konkretnej sytuacji niczym mój pies ;). Po zasiadnieciu dwóch osób dostrojenie zawieszenia i wypoziomowanie światel jednym gestem, w drugiej sytuacji przywrócenie ustawień standardowych. Motocykl byłby więc w pełni przyjazny i koncentrowałby się na jeździe a nie prawidłowości ustawień.
W FZ6 woziłem ze sobą nakrętkę śruby 10mm żeby móc to kontrolować "w trasie", obecny Tracer ma pokrętła manualne a na obecnym etapie naszprycowania pojazdów wszelkimi czujnikami takie udogodnienie oznaczałoby dla mnie rzeczywisty rozwój w którym powinni producenci pójść.
Chyba wolałbym to niż kilkanaście ustawień kombinacji kontroli trakcji, absów i map zapłonu.
Inżynierowie świata łączcie się i czytajcie to forum! ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowe MT-09
PostNapisane: 2020-11-21 16:29:06 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
u mnie wszystko dzieje się automatycznie :D, nie tylko ustawienie góra/dół ale również oświetlanie zakrętów
rozwiązania są tylko niestety księgowi decydują o tym co i jak ...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org