Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Nowe MT-09
PostNapisane: 2020-10-29 15:42:53 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2013-12-07 11:23:36
Posty: 468
Lokalizacja: WWY
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ninja 1000SX
Idzie to co już od dawna jest normalnością w samochodach - Wskazówki odchodzą do lamusa. W swojej octavi mam analogowe wskazówki a i tak posługuję cię cyfrowym wskazaniem prędkości bo jest precyzyjniejsze i szybsze do zarejestrowania niż cedowanie gdzie ta wskazówka jest w dziesiątce. Dla mnie to dobrze bo motocykla używam do roboty i denerwuje mnie koordynacja kilku urządzeń, wielu kabelków i ładowania wielu baterii. Ja potrzebuję telefon i kabelek albo Android Auto na BT :) i schować to gdzieś w kieszonce. To taki mój minimalizm, ale żeby go zaadoptować to jednak technologia LCD musi się pojawić - co według mnie nie jest nowością na świecie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re: Nowe MT-09
PostNapisane: 2020-10-29 15:42:53 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł: Re: Nowe MT-09
PostNapisane: 2020-10-29 15:53:40 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
może to kwestia przyzwyczajenia lub wieku (mojego)
w aucie mam wskaźniki "elektroniczne" które udają analogowe i robią to całkiem nieźle
zakusy stosowania "elektronicznych" wskaźników w samochodach były już na początku lat 80-tych i w sumie za bardzo się nie przyjęły
w moim moto rozwiązanie gdzie część komunikatów a zwłaszcza te związane z obsługą telefonu czy muzyki pojawiają się na navi jest super, jadąc moto zapominamy o telefonie, ma specjalne miejsce w schowku gdzie jest od razu kabel do ładowania


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowe MT-09
PostNapisane: 2020-10-29 16:22:01 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2013-12-07 11:23:36
Posty: 468
Lokalizacja: WWY
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ninja 1000SX
To chyba jednak kwestia naszej głowy. Pamiętam jak moi rodzice przechodzili z telefonu analogowego na komórkę. Musiała być długo z klawiszami, później jak już wyboru nie było to zmusili się do smartphona. A teraz już nawet nie wiedzą gdzie te wszystkie zabytki w domu leżą. Podobnie będzie z motocyklami. U mnie w2017r jest połączenie analogowego obrotomierza z cyfrowym prędkościomierzem i wskaźnikami poziomu paliwa, temp silnika i wskazań komp pokładowego. Tak samo miałem w VFR z 2004r. Teraz nowa Ninja ma już zunifikowany pełny LCD wyświetlacz. Tak krok do kroku dochodzimy do tego że już dodatkowa nawigacja nie jest na potrzebna bo wyświetlimy sobie wszystko to czego potrzebujemy na jednym ekranie. Weź znajdź teraz w Audi, BMW, Mercedesie analogi? Mi połączenie które jest w Afryce się podoba. Duży wyświetlacz LCD z drugim małym. Dzięki czemu mam wszystkie informacje których potrzebuję podczas jazdy.


Ostatnio edytowano 2020-10-29 16:28:09 przez Cimaj, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowe MT-09
PostNapisane: 2020-10-29 16:25:30 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
to kwestia taniości - i tak wszystko idzie elektronicznie, jeden model tabletu pasuje do wszystkich wersji moto, tylko zmieniasz oprogramowanie. dodatkowo po pozwala na sprzedawanie dodatkowych gadżetów (softu), ma mniej mechanicznych części które się sypią. w sumie same w sobie nie są złe, natomiast w moim FZ6 brakuje mi klasycznego obrotomierza, i to jedyne co mi brakuje.

chyba dziwny jestem. ABS i system bezkluczykowy, Quickshifter i tempomat przez wielu chwalony jest dla mnie czymś... uznajmy że zbędnym, w znaczeniu że brak jest jedynie argumentem do negocjowania ceny, ale fakt że jest w moto nie podnosi wg mnie wartości. Natomiast tablet jako wyświetlacz jest czymś co w moim odczuciu jest fajne, i tutaj analogowy wyświetlacz w nowoczesnym motocyklu uznawałbym za archaizm, i generalnie chętnie bym taki tablet u siebie miał (a jak jeszcze dostałbym możliwość zaprogramowania sobie czegoś na niego.... ooooooooj to było by mega!). Do tego stopnia że własnie wczoraj odebrałem mikroprocesorek z WIFI i Bluetoothem żeby dorobić sobie takie duperele do moto jak powiadomienia z telefonu, sterowanie muzyką i takie na kierownicę


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowe MT-09
PostNapisane: 2020-10-29 17:25:17 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Od kiedy android auto zagoscilo w aucie od wtedy jest to moje najwazniejsze narzedzie, tak ze nie obrazilbym sie gdyby juz wykorzystac ten ekran i miec na nim wlasnie android auto. Do póki ekran typu tablet tft tylko dubluje funkcje dostepne na analogoeych zegarach albo starszych lcd jak w fz6, to dla mnie jest to zbytek. Jesli pozwala na konfiguracje roznych funkcji to trudno to zrobic na zegarach starego typu. Takie np zegary tabletowe w triumphie z fikusnymi paseczkami skali obrotów i naćkanymi drobną czcionką funkcjami to jest przesada, za to tabletowe zegary w bmw są mega czytelne i tak zrobione że jednym rzutem oka odczytam wszystko co mi potrzebne. Ten ekranik 3,5 cala w mt09 z taką ilością informacji to dla mnie wyłącznie atak na kasę, a skoro ma już zaawansowane qs, imu i inne duperele to musi miec rozbudowane menu do konfiguracji tych trybów. Mi się podobają takie zegary lcd monochromatyczne jak w starszym tracerze czy w super tenere.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowe MT-09
PostNapisane: 2020-10-29 17:54:41 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2013-12-07 11:23:36
Posty: 468
Lokalizacja: WWY
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ninja 1000SX
No właśnie, świat idzie do przodu. W Carplay dostępny jest yanosik jako program który można uruchomić. Czyli na takim wyświetlaczu jak w Afryce możemy sobie odpalić ten program a oddzielnie google maps i przeskakiwać między programami bez większej filozofii. Używałem tego w Focusie w którym za nawigację fabryczną trzeba było zapłacić krocie :) a za duży dotykowy ekran jakieś śmieszne pieniądze.
https://www.youtube.com/watch?v=oywJ4sN791w
Ale temat o MT09. Fajnie że jest lżejsze, fajanie że jest mocniejsze i w sumie tyle..... :lol: MT zaczyna walczyć z Triuphem oraz Z900. Ciekawe co z tego wyjdzie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowe MT-09
PostNapisane: 2020-10-29 19:05:59 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Jestem zadowolony z rozwiązania w K1600, jest mega wygodne, prawie wszystko obsługuje się jednym "pokrętłem"- ono się jakoś nazywa :D , niestety ilość parametrów które można zmieniać jest wg mnie zbyt duża i czasami muszę się zastanowić gdzie w menu jest to czego potrzebuję
do tego dochodzi możliwość ingerencji w pewne ustawienia tylko na postoju, to akurat nie jest za szczęśliwe rozwiązanie
w samochodzie za to wyświetlacz jest na tyle dobry, że trudno się zorientować że nie są to analogowe wskaźniki, dowiadujemy się o tym dopiero po wyłączeniu zapłonu
mistrzostwo świata to NAVIGATOR VI, ma szczególnie dużo do zaoferowania dla użytkowników którzy zjeżdżają z asfaltu

co do MT-09 to zastanawiam się jaką będzie miał cenę


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowe MT-09
PostNapisane: 2020-10-29 20:03:48 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
marcingda napisał(a):
co do MT-09 to zastanawiam się jaką będzie miał cenę
9.399 USD na rynku amerykańskim, czyli wzrost 400$ względem bieżącego rocznika.

Wzrost pojemności z 845 do 890 ccm przy czym nie podano jeszcze jak wpłynie to na moc i moment obrotowy z tej pojemności.

Wspomniany przez Was tablet trochę bardzo przypomina mi montowane obecnie na masową skalę tablety w we wszystkich samochodach jako taki wystający panel na środku konsoli centralnej. Na pewno idzie za tym chęć podążania za modą ale także obsługa większej ilości elektroniki.
W Tracerze GT mam właśnie TFT którego nieco sie obawiałem bo wcześniej uważałem za najlepsze możliwe rozwiązanie cyfrowy prędkościomierz i analogowy obrotomierz, imo to jednak sposób prezentacji danych jest kluczowy czy będzie się to sprawdzac czy nie. Ja się przekonałem choć pierwszy raz widziałem to na swoim motocyklu.
Cimaj napisał(a):
oddzielnie google maps i przeskakiwać między programami bez większej filozofii. Używałem tego w Focusie w którym za nawigację fabryczną trzeba było zapłacić krocie
tak się właśnie składa, że nabyłem w tym roku Focusa z taka nawigacja 8" z sync 3 i działa on z AAuto, jestem zachwycony wszechstronnością tego systemu oraz poziomem zaawansowania. Jedynie Yanosik jeszcze nie działa na ekranie tylko w telefonie niezależnie choć system ma zostać utwarty dla programistów i prawdziwa rewolucja dopiero nadejdzie. Poprzedni wlasciciel nawet nie wiedzial jak potężne miał narzędzie tylko łączył się po bluetooth żeby rozmawiać głosowo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowe MT-09
PostNapisane: 2020-10-29 20:17:27 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
blue7 napisał(a):
Wzrost pojemności z 845 do 890 ccm przy czym nie podano jeszcze jak wpłynie to na moc i moment obrotowy z tej pojemności.

w materiałach prasowych było to gdzieś podane, wzrost mocy chyba o 4konie, moment o jakieś 5 czy 6Nm
trudno coś więcej wykrzesać z tak małego silnika, żeby nadawał się do codziennej jazdy

co do nawigacji samochodowej to znowu uważam, że Garmin zrobił dobrą robotę, aplikacja na komórkę (chyba też jest na kompa) pozwala zaplanować trasę i wysłać ją do auta, navi w sumie nie dotykam, zresztą z poziomu komórki jest sporo fajnych rozwiązań do sterowania, np. ogrzewaniem postojowym

NAVIGATOR VI mimo, że w sumie nie jest on-line to działa z aplikacją dzięki której również planujemy trasę i mamy np. funkcję omijania korków


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowe MT-09
PostNapisane: 2020-10-29 20:19:15 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2013-12-07 11:23:36
Posty: 468
Lokalizacja: WWY
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ninja 1000SX
blue7 napisał(a):
Wzrost pojemności z 845 do 890 ccm przy czym nie podano jeszcze jak wpłynie to na moc i moment obrotowy z tej pojemności.

Moc wzrosła do 119KM a moment do 93Nm

blue7 napisał(a):
tak się właśnie składa, że nabyłem w tym roku Focusa z taka nawigacja 8" z sync 3 i działa on z AAuto, jestem zachwycony wszechstronnością tego systemu oraz poziomem zaawansowania. Jedynie Yanosik jeszcze nie działa na ekranie tylko w telefonie niezależnie choć system ma zostać utwarty dla programistów i prawdziwa rewolucja dopiero nadejdzie. Poprzedni wlasciciel nawet nie wiedzial jak potężne miał narzędzie tylko łączył się po bluetooth żeby rozmawiać głosowo.

3 lata tak przejeździłem :) Yanosik jest dostępny jako aplikacja działająca nie w tle ale normalnie wyświetlająca się na ekranie w samochodzie tylko w przypadku korzystania z Iphona. Android to Google Maps a tam jak wiemy już pojawiają sie komunikaty o zdarzeniach drogowych i Yanosik napewno tam nie zawita. Iphone wystarczy że otworzył sie w styczniu 2019 na Google Maps w Carplay. Ja już inaczej nie potrafie jeździć samochodem dlatego też tego bardzo brakuje mi w motocyklu bo nawet głupie wybieranie głosowe typu: zadzwoń .... realizowałem w focusie naciśnięciem jednego guzika. Zmiana adresu czy zrobienie czegokolwiek to zatrzymywanienie się grzebanie w telefonie.
Tak, wiem jestem więźniem technologi na codzień :lol: ale ona jest tworzona przez ludzi dla ludzi.


Ostatnio edytowano 2020-10-29 20:27:23 przez Cimaj, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowe MT-09
PostNapisane: 2020-10-29 20:23:11 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Tez na AA uzywam map googla ale yanosika uruchamiam na telefonie i wtedy w radiu auta mam mapy googla a na tel yanosika, oba jednoczesnie. Nie ma problemu z komunikatami itp. na moto mam tak samo tylko mapy googla na caly ekran z ikonką ostrzezen z yanosika w rogu ekranu. Probowalem na sluzbowym ajfonie jezdzic na apple carplay ale po 2 dniach wkurzania sie zrezygnowalem.

Juz sa motocykle z obsluga AA wiec jest to tylko kwestia czasu. Jesli bedzie mozna na zegarach ogarniac wszystko bez dotykania i patrzenia na telefon to wreszcie zniknie potrzeba uchytu i zagracania kierownicy. Niestety poki niektore skrzyzowania są niejasne z oznaczeniem i np lekko w lewo oznacza w rzeczywistosci prosto, to poleganie na samych wskazowkach glosowych kilka razy dziennie wpusci w maliny. Podglad mapy obowiązkowy...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowe MT-09
PostNapisane: 2020-10-29 20:24:45 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2013-12-07 11:23:36
Posty: 468
Lokalizacja: WWY
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ninja 1000SX
marcingda napisał(a):
NAVIGATOR VI mimo, że w sumie nie jest on-line to działa z aplikacją dzięki której również planujemy trasę i mamy np. funkcję omijania korków

Miałem swego czasu na moto Garmina 595. Po 2 latach używania sprzedałem ją - bo żeby przesłać pinezkę z Iphona trzeba było zrobić jeden myk. Wyszukiwanie adresów jest specyficzne a najlepiej jak napisałem działają pinezki. Żeby utworzyć drogę z trasą trzeba było utrzymać pewną specyfikę startu trasy w Base Camp. Problemy z łączeniem i wybieraniem telefonów za pomocą tej nawigacji. Także po tych dwóch latach i używania równolegle w samochodzie AA albo Carplay a na moto Garmina - zostałem z telefonem jednak i mapami Googla. Wybieranie głosowe w google maps jednak bije na głowę wszystkie dedykowane rozwiązania nawigacyjne zwłaszcza że można używać komend głosowych.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowe MT-09
PostNapisane: 2020-10-29 20:58:49 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
Cimaj napisał(a):
Android to Google Maps a tam jak wiemy już pojawiają sie komunikaty o zdarzeniach drogowych i Yanosik napewno tam nie zawita. Iphone wystarczy że otworzył sie w styczniu 2019 na Google Maps w Carplay.
Na tą chwilę faktycznie Apple Carplay góruje nad AAuto tym, że tam Yanosik jest aplikacją zainstalowaną w tym module i działa z poziomu wyświetlacza telefonu. W AAuto tylko google maps i niedługo wejdzie Sygic który też jest świetną aplikacją nawigacyjną choć i tak nie dogoni raczej Google Maps pod względem zaawansowania. Cały problem z AAuto polega na konflikcie GM i jednocześnie Yanosikiem które są obydwa programami nawigacyjnymi ale jest to wyłącznie problem programowy do rozwiązania - dlatego pogodzenie jest wyłącznie kwestią czasu tak jak rozwiązano to w Iphonach.
Tak naprawdę na chwilę obecną wystarczy wystarczającej wielkości i rozdzielczości wyświetlacz z łącznością po kablu lub Wifi ze smartfonem i to daje nam na przyszłość możliwość upgrade'u oprogramowania które zostanie dostosowane a cały ciężar "obsługi" spoczywałby na smartfonie który jest idealnym do tego narzędziem i stosunkowo niedrogim w stosunku do rozwiązań nawigacyjnych stosowanych przez producentów. Teraz posiadając do tego jakikolwiek interkom z guzikiem wyzwalającym asystenta google głosowo odpalamy aplikacje i nawet nie trzeba się bawić przyciskami i skomplikowaną nawigacją w manetkach - to jest tak proste. Nowsze smartfony są też teraz "programowalne" w taki sposób, że wystarczy wpiąć kabel w gniazdo i wszystko dostosowuje się do wybranych wcześniej preferencji przez co odpada nam upierdliwa obsługa na codzień - to musi działać.
A wracając do nowego modelu MT09 właśnie jaką użyteczność będą w stanie zapewnić nam te ekrany to jedna wielka niewiadoma i wydaje się wprowadzenie kompatybilności dla Apple CarPlay i AAuto byłyby już dużym krokiem naprzód, jednak chyba jest jeszcze odrobinę za wcześnie abyśmy podziwiali to w tej edycji 2021.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowe MT-09
PostNapisane: 2020-10-29 21:27:00 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
muszę się przyznać że w życiu nie korzystałem z JANOSIKA :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowe MT-09
PostNapisane: 2020-10-29 21:47:25 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2013-12-07 11:23:36
Posty: 468
Lokalizacja: WWY
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ninja 1000SX
marcingda napisał(a):
muszę się przyznać że w życiu nie korzystałem z JANOSIKA :(
I ty tak latasz bez yanosika? SZACUN kolego

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org